Na Nože 2 dostáva názov a režisér hovorí, ako budú filmy vyzerať

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Na nože 2 dostáva názov

Daniel Craig sa ako svojský detektív Benoit Blanc vráti ešte počas tohto roka. Bol zverejnený dátum, respektíve aspoň okno, kedy ho dostaneme na Netflixe. Spolu s ním dostal film Na nože 2 aj nový názov, ktorý je pekne nečakaný. Rovnako ako film samotný dokáže potrápiť hlavy fanúšikov už teraz.

Režisér Rian Johnson ho zverejnil na svojej sociálnej sieti. Napísal tam zároveň aj o hlavnej inšpirácii, ktorá za filmom je. Hovorí, že čo ho pri tvorení týchto filmov motivuje (áno, hovorí o filmoch, pretože dobre vieme, že zároveň pripravuje aj ďalšie pokračovanie) je, ako môže emulovať diela Agathy.

Podobne ako diela od Agathy Christie

Samozrejme tým myslí zrejme najznámejšiu autorku detektívok, a to Agathu Christie. Hovorí, že každý film môže tvoriť ako jej novú knihu – nový príbeh s vlastným tónom, ambíciami a dôvodom na to, aby vznikol. A pri tom – ta dá – názov – druhý film ponesie titul Glass Onion: A Knives Out Mystery.

Samozrejme, každý kto videl prvý film vie potvrdiť, že inšpirácia Christie je zrejmá, avšak umne spracovaná. Vždy prefíkaný Poirot či elegantná slečna Marplová sa vymieňajú za Blanca, vyšetrovateľa, ktorý si často nie je istý vlastnými závermi. V druhom filme to má byť ešte viac poznať a režisér sa ešte viac rozhovoril o jeho láske k dielam tejto autorky.

Jej knihy rozhodne nie sú stále rovnaké…

Naznačuje, že ani ďalšie vstupy do značky nebudú iba jednoduchými záhadami. Takto sa vyjadril, ako súvisia s britskou spisovateľkou:

„Nie je to len zaradenie alebo metóda vraždy, ona vždy naťahovala koncept žánru. Pod jednoduchou zámienkou „kto to urobil“ písala špionážne trilery, proto-slashery, naháňačky za sériovými vrahmi, gotické romance, psychologické štúdie postáv či pôvabné cestopisy. Na Agathe Christie milujem, že vždy kreatívne rozčerila vody. Myslím, že tu je chybný názor, že jej knihy používajú stále dookola tú istú formulku, ale jej fanúšikovia vedia, že opak je pravdou.“

…a tak aj filme Na nože

Na Nože 2, ich názov, aj vyjadrenia režiséra teda hovoria, že pôjde o úplné nové zaradenie a úplne nový príbeh pre Craigovho detektíva. Ale koniec koncov, to bolo niečo, čo nám bolo sľubované od začiatku a bolo nám vysvetlené, že vždy máme očakávať nové prostredie. Tentoraz to bude zrejme vražda v Stredomorí, čo dokazovali fotografie z nakrúcania, na ktorých mal herec letný outfit. A vieme, že produkcia prebiehala v Grécku.

Avšak jedna vec zostáva nezmenená. A to naozaj pestré a skvelé herecké obsadenie. V záhade Glass Onion budú Edward Norton, Dave Bautista, Kathryn Hahn, Jessica Henwick, Jada Pinkett-Smith, Janelle Monae, Leslie Odom Jr., Ethan Hawke aj Kate Hudson.

na nože 2
Zdroj: empireonline.com

Okno vydania je známe

To dokazuje aj priložené video, ktoré tvorca zdieľal na svojom Twitteri. Okrem nového prekvapivého titulu nám poskytuje aj približný dátum vydania. Hovorí, že ho na stremovacej službe dostaneme počas „sviatočnej sezóny“, teda niekedy pred Vianocami. Očakávame teda koncom novembra alebo počas decembra.

Páči sa vám, aký dostal film Na nože 2 nový názov? Čo si myslíte o nej a o novej záhade, ktorú bude musieť Daniel Craig riešiť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -