Obľúbení kúzelníci sa vrátia vo filme Podfukári 3. Kto sa postará o výrobu?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Podfukári 3 sa vracajú do produkcie

Podfukári 3 boli po roku 2017 odložení na dobu neurčitú. Dobrou správou pre fanúšikov tejto série, ktorá sa v originále volá Now You See Me (podľa známej kúzelníckej formulky), je, že prípravy na ňu boli obnovené. Štúdio Lionsgate, ktoré film produkuje, si uchmatlo aj zaujímavé scenáristické meno.

Úspech od prvého filmu

Značka odštartovala už v roku 2013, kedy mala premiéru v kinách prvá časť. V nej sa ukázala skupina kúzelníkov, ktorí si hovoria „Four Horsemen„, teda štyria jazdci apokalypsy. Tento tím sa prostredníctvom svojich magických schopností dopustí niekoľkých bankových lúpeží, pričom peniaze rozdajú fanúšikom.

TIP na film: Podfukári | Netreba veriť všetkému, čo vidíte
Zdroj: best-wallpaper.net

Činy modernej skupiny Robinov Hoodov sa ale nestretnú s pochopením orgánov a tak im onedlho ide po krku FBI aj Interpol. Lúpež v priamom prenose sa totiž tak ľahko neprepáči a tak sa začína pútavá naháňačka, pri ktorej vyjdú najavo prekvapivé zvraty.

Okrem pútavého deja dal dokopy film aj skvelé herecké obsadenie. Ako štyria jazdi sa ukázali Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Isla Fisher a Dave Franco. Dopĺňali ich hviezdy ako Michael Caine, Morgan Freeman alebo Mark Rufallo. Isla Fisher sa pre druhý diel nevrátila, nahradila ju ale nemenej sympatická Lizzy Caplan.

O nič slabšia dvojka

Tam sa k hereckému obsadeniu pridal aj Daniel Radcliffe. Zahral si kriminálneho génia, ktorý využil jazdcov na to, aby sa dostal k mikročipu s citlivými dátami. Dvojka sa dostala do kín v roku 2016. Rok na to sme počuli o možnom pokračovaní, v ktorom sa mal objaviť aj Benedict Cumberbatch, ale akosi zostalo okolo neho ticho.

now-you-see-me-2
Zdroj: justwatch.com

Komerčný a finančný úspech série však dá do budúcna vniknúť filmu Podfukári 3. Štúdio, ktoré za ním stojí, si našlo svojho scenáristu. Bude ním Eric Warren Singer. Ten momentálne pracuje ako jeden z autorov scenára na pripravovanom pokračovaní Top Gun s podtitulom Maverick.

Fascinácia kúzlami a ilúziami

Scenárista sa zrejme na prípravu tretej časti série Now You See Me hodí, pretože bol vždy fascinovaný ilúziami a umením zavádzania. Oceňuje aj príbehy predošlých filmov. Riaditeľ Lionsgate Nathan Kahane sa vyjadril o jeho prípravách nasledovne:

„Now You See Me značka bola vybudovaná na prekvapovaní fanúšikov. Vždy museli hádať, čo sa stane. A každý mág vie, že nemôže opakovať stále tie isté triky. Eric a jeho tím iluzionistov majú niečo špeciálne pre tento film.“

Zrejme to bude pravda, nakoľko Singer povedal, že chce priniesť nový, čerstvý pohľad na film Podfukári 3. Chce dostať do už zabehnutého sveta nové postavy, ale stále ponechať dostatok priestoru pre tie existujúce. Takže nakoľko si pôvodná zostava zopakuje svoje role, aj nováčikovia zohrajú úlohu. A zrejme nemalú.

card trick
Zdroj: giphy.com

Poradenstvo aj s mágom

Vedúci spoločnosti ale nadarmo nehovoril aj o tíme iluzionistov. K scenáristovi sa pridajú aj magickí konzultanti, na ich čele Jonathan Bayme (ten vedie skupinu kúzelníkov s názvom Theory 11). Producenti zostávajú z predošlých dielov, takže sa iste postarajú, aby kvalita zostala zachovaná.

V súčasnej situácii síce nie je možné točiť, ale Singer to berie s humorom a hovorí, že má aspoň viac času na vyladenie scenárov. V každom prípade dalo Lionsgate dokopy šikovný tím a nemôžeme sa dočkať, ako prinesú nový pohľad na túto kúzelnícku sériu.

Máte radi značku Now You See Me? Tešíte sa na film Podfukári 3? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -