HBO pripravuje hororový seriál Hellraiser. Tešíte sa na návrat legendárneho Pinheada?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hellraiser seriál sa stane skutočnosťou

Streamovacia odnož spoločnosti HBO si každodenne pripočítava sledovateľov, hlavne v týchto časoch. Nie je sa preto čomu čudovať, že spúšťajú čoraz viac projektov. Najnovšie nám dali na vedomie, že pripravujú Hellraiser seriál.

Napojí sa na mytológiu slávnej hororovej série Hellraiser, ktorej vyšlo už 10 dielov. Posledný v roku 2018 a dalo by sa povedať, že ich kvalite značne klesala každým pribúdajúcim dielom.

Cenobiti a ikonický Pinhead

Vráťme sa ale k pôvodným častiam, ktoré od roku 1987 prinášal Clive Barker. Originálny film rozpráva príbeh muža, ktorý prostredníctvom starobylého mystického artefaktu otvorí bránu do pekla. Vďaka nemu vpustí do nášho sveta démonov a ich hrozivého vodcu.

pinhead
Zdroj: looper.com

Démoni boli kedysi ľuďmi a teraz sa z pekla musia živiť ľudskými dušami za zámienkou udržania rovnováhy medzi dobrom a zlom. Sú známi ako Cenobiti a na ich čele stojí dnes už ikonický Pinhead. Horor tak veľmi chytro balansuje medzi napínavým mysterióznym príbehom a krvavým ošiaľom.

Kto bude režisérom?

Na už vytvorené univerzum značky by chcelo nadviazať práve HBO s Hellraiser seriálom. A do čela postavili naozaj veľké meno strašidelného priemyslu. Je ním David Gordon Green, ktorý sa postaral o remake série Halloween. V tomto prípade povedal, že nepôjde o remake, ale pokračovanie.

Chce si z pôvodnej filmovej značky zobrať mytológiu a príbehy, bude však ignorovať niektoré neskoršie diely. Vzhľadom na ich klesajúcu kvalitu a prílišné tlačenie na pílu so scenármi to je zrejme len dobre. V niektorých z posledných dielov totiž vyvražďoval Pinhead cez počítačovú hru alebo Cenobiti plnili sado-maso túžby…

cenobiti
Zdroj: flickr.com

Kvalitné scenáristické mená

Aby sa podobné chybné scenáre neopakovali, streamovací gigant sa poistil a na písanie si zabezpečil tiež veľké mená. Sú nimi Mark Verheiden (seriál Daredevil či Heroes) a Michal Dougherty (druhá časť X-Menov či najnovšia Godzilla). S písaním rozličných scenárov majú rozhodne skúsenosti a bude zaujímavé sledovať, ako sa popasujú s touto sériou.

Seriál Hellraiser bol v minulosti spájaný aj s menom David Goyer (trilógia Temný rytier), dal však prednosť komiksovke Sandman. K tímu tvorcov sa ale pridajú Dan Farah (ktorý pracuje práve na Vertigo projektoch) a Roy Lee (ktorý ako producent stál za Ready Player One).

hellraiser3-1
Zdroj: bloody-disgusting.com

HBO teda dalo dokopy skutočne silný tým pre Hellraiser seriál. Navyše je v dnešnej dobe pokračovaní a remakov jedinečným projektom, ktorý nadviaže na sériu, ale nekopíruje ju kompletne. Dúfajme teda, že sa im podarí vybalansovať krvavosť a napätie a prinesú nám kvalitu pôvodných dielov série.

Poznáte filmy Hellraiser? Ste zvedaví na seriál pod týmto silným vedením? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -