Milly Alcock pre Rod draka končí, je čas privítať nové herečky. HBO nám prináša po polovici série aj novú ukážku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Milly Alcock končí pre Rod Draka

Fanúšikmi veľmi obľúbená herečka opúšťa seriálový prequel k Hre o tróny. Vedeli sme, že s časovým skokom tento moment príde, po poslednej pondelkovej epizóde však nie je o nič ľahší. Milly Alcock končí pre Rod draka, spolu s ňou aj Emily Carey. Je čas privítať nové herečky.

Piata epizóda nás zobrala do nového sídla rodu Velaryonov. Kráľ Viserys (Paddy Consindine) usporadúval svadbu, ktorá vyzerala presne podľa štandardov sveta Georga R.R. Martina. Zdravie kráľa sa zhoršuje a HBO nám poskytuje aj ukážku na druhú polovicu série, kde vidíme, že mu to riadne berie z Targaryenovskej krásy.

milly alcock rod draka
Zdroj: meaww.com

Rheanyra aj Alicent s novými herečkami

Síce sme tu dostávali širší záber rokov aj doteraz, v polovici série preskočíme o viac ako dekádu. Potvrdili to aj tvorcovia seriálu Miguel Sapochnik a Ryan Condal. Kráľova dcéra Rheanyera tak už nebude hraná 22-ročnou herečkou. Túto úlohu po nej prevezme 30-ročná Emma D’Arcy, ktorú môžeme poznať napríklad zo seriálu Truth Seekers.

Podobne to bude aj v prípade Alicent Hightower, jej niekdajšej najlepšej priateľky a teraz manželky kráľa. Doteraz ju stvárňovala 19-ročná predstaviteľka. S posunom v čase o 10 rokov úloha staršej postavy pripadla Olivie Cooke. Ju môžeme poznať napríklad z filmu Ready Player One.

Alicent Hightower
Zdroj: insider.com

O 10 rokov je situácia ešte intenzívnejšia

Šiesta epizóda dostala krátky náhľad, v ktorom vidíme, že aj po ubehnutí toľkých rokov je situácia stále poriadne ostrá. Deamona Targaryena (Matt Smith) už roky nikto nevidel a tak sú Kamenné schody ohrozené viac a viac každým dňom. Vidíme však viac drakov aj jazdcov na nich, aby si prastarý rod Valyrie stále vedel udržať svoje pozície.

Intrigy však budú pokračovať ako nikdy predtým. Spochybňovať sa budú praví rodičia detí a tým aj nástupnícke nároky na trón. So zomierajúcim kráľom je boj o neho ešte intenzívnejší. Seriál sa síce odohráva necelých 200 rokov pred udalosťami Hry o tróny, ukazuje nám však, že táto hra je oveľa drsnejšia.

Je vám ľúto, že Milly Alcock končí pred Rod draka alebo sa tešíte na novú herečku? Ako to vidíte v prípade Alicent? Myslíte si, že bude druhá polovica série ešte intenzívnejšia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: ladbible.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Som sklamana, ze bola vymenena herecka. Zaujimave, ze chlapi neboli ale zeny ano. Herecka sa tam vobec nehodi a este som si vytvorila aj sympatie. Maskerna nefunguje snad a pridat roky navyse….presne ako posrali poslednu seriu Hru o trony tak posrali aj tuto cast….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -