Kým bol obsadený Keanu Reeves, bol zvažovaný iný Constantine. Kto ho takmer hral?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nicolas Cage ako Constantine

Správa o tom, že sa vráti lovec démonov, ktorého hrá Keanu Reeves, poriadne rozburácala cez víkend fanúšikov. Oficiálne potvrdenie dvojky bolo po všetkých rokoch skvelou správou. Zaujímavosťou však je, že všetko mohlo byť inak a pôvodne ho nemusel hrať tento herec. Najprv sa počítalo s tým, že Nicolas Cage bude Constantine.

Najprv bol k projektu viazaný aj iný režisér, Tarsem Singh. Dovtedy bol známy pre triler Cela s Jennifer Lopez v hlavnej úlohe. Štúdio Warner Bros. však údajne s jeho víziou nebolo spokojné a začalo sa pozerať po inom tvorcovi. Indický filmár potom priniesol fantasy dobrodružný príbeh Pád.

nicolas cage constantine
Zdroj: fandomwire.com

Na scénu prišiel Lawrence

Štúdio si vybralo Francisa Lawrenca. Samozrejme, dnes ho poznáme ho tvorcu Hier o život, ku ktorým pripravuje aj nový prequel. Pred rokom 2005 však išlo o pomerne neznáme meno. Teda aspoň pre filmový svet. Staral sa totiž o tvorbu videoklipov pre Green Day, Shakiru, Britney Spears a mnohých ďalších. Warneri s ním ale rozhodne vyhrali a jemu nakopli filmársku kariéru.

Avšak kým bol ešte k projektu pripojený Singh, tak sa počítalo, že adaptáciu komiksového Hellblazera stvárni iný herec. Mal to byť práve Cage. S novým spôsobom bol však preobsadený do role aj Keanu Reeves. Cage sa tak stal (anti)hrdinom v konkurenčnom vesmíre, Ghost Riderom.

nicolas cage constantine
Zdroj: whatculture.com

Bol skôr režisér alebo herec?

Lawrence sa však v nedávnom rozhovore pre portál Discussing Film vyjadril, že Reeves už bol súčasťou, keď sa k filmu dostal on. Povedal:

„V podstate tam bol Keanu skôr ako ja. Toto bol ten prípad, keď to bolo už nejaký čas vo výrobe, mal to predo mnou iný režisér. Myslím, že Tarsem to išiel určitý čas robiť s Nicolasom Cageom, ale to zlyhalo. Potom zobrali Keanu, aby to hral.“

Constantina na plátne chceme presne takto

Nicolas Cage teda bol súčasťou filmu Constantine ešte pred príchodom nového režiséra. Je ťažké povedať, či ho nahradil ešte indický tvorca alebo samotné štúdio. Dnes si však filmovú tvár Johna Constantina nezameniteľne spájame iba s jediným hercom. A rovnako ako desiatky fanúšikov, nevieme sa dočkať pokračovania.

Vedeli by ste si predstaviť, že by Nicolas Cage hral Constantina? Menili by ste ho aspoň na chvíľu za Reevesa? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -