Nicolas Cage bude v chystanom seriáli drak, ktorý miluje vodku. Zoznámte sa so seriálom Highfire

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Nicolas Cage ako drak

Nicolas Cage ako drak? Tak to tu veru ešte nebolo. Herec stvárni hlavnú úlohu, respektíve poskytne svoj hlas pre chystaný seriál od Amazonu. Pre svoju službu zadaptujú dielo s názvom Highfire. Jeho autorom je Eoin Colfer, ktorého môžeme poznať predovšetkým vďaka sérii Artemis Fowl. Táto je však viac zameraná na dospelého čitateľa a teraz aj diváka.

Pôjde totiž o thriller s kriminálnymi prvkami. Dočkať sa ale máme miešania žánrov, pretože do napínavého filmu budú zahrnuté časti mágie (čo môže byť zatiaľ podľa motívu jasné), či až magického realizmu. Autori ho popísali ako akési spojenie Temného prípadu a detského dobrodružného príbehu Pete a jeho drak. Zaujímavá kombinácia.

pete a jeho drak
Zdroj: clairestbearestreviews.com

Čo nás v seriáli čaká?

Príbeh prinesie na obrazovky Davey Holmes. Postaral sa o scenáre k niekoľkým epizódam Shameless a pre televíziu Epix’s vytvoril krimi komediálny seriál Chyťte ho! (Get Shorty). Dej zatiaľ hovorí toto:

Kedysi dávno draci vládli zemi a lord Highfire vládol drakom zo svojho brlohu. Ale toto nie je kedysi, toto je dnes a teraz Highfire vládne akurát tak chatrči v bažine na ostrove Honey v Louisiane. Stal sa čistým flákačom, počas dňa sa skrýva medzi aligátormi, pozerá na káblovú televíziu a popíja obscénne množstvá vodky, aby zabil čas. Nie je to najlepší život, ale starý drak spraví všetko pre to, aby si ho udržal a zachoval svoj úkryt. Aj keď to má byť násilné.

Ale všetko sa zmení, keď Highfire narazí na teenagera meno Squib. On sám sa zamotá do problémov, keď sa rozhodne pašovať chľast pre miestnu mafiu. Snaha o prežitie oboch, o zachovanie skrýše a útek ich spojí. A možno sa zamotá aj do veľmi nepravdepodobného priateľstva.

HIGHFIRE
Zdroj: theworldofhighfire.com

Zaujímavá rola pre tohto herca

Nicolas Cage ako drak nemusí byť rozhodne zlá voľba. Herec je v poslednej dobe známy svojim nekonvenčným výberom úloh, táto by mu však mohla celkom sadnúť. Sledovať zostarnutého draka, ktorý sa snaží zapadnúť, nalieva do seba vodku a nadovšetko miluje v telke Flashdance, znie ako veľká zábava.

Sám som nemal potuchy, že Colfer napísal podobnú knihu. Myslím, že predtým ako sa pustím do seriálu, bude rozumné siahnuť aj po predlohe. A v takom prípade uvidíme, či prinesú cool adaptáciu, alebo sa Amazon uberie trochu iným smerom a nechá sa len voľne inšpirovať. Ale znovu, verím, že toto sa v každom prípade ukáže ako vtipná, ale snáď aj napínavá séria.

Čo hovoríte na to, že Nicolas Cage bude chystanom seriáli vystupovať ako drak? Poznali ste vy predlohu, alebo sa o nej tiež teraz dozvedáte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -