Chce ho ešte vôbec niekto vidieť? Zack Snyder by sa vrátil k DC iba kvôli jedinému filmu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vráti sa Zack Snyder k DC?

Už dnes máme možnosť na Netflixe vidieť film Rebel Moon, na ktorom režisér s viacerými obmenami pracoval takmer 21 rokov. Vybudoval kvôli nemu rozsiahle univerzum, čoho je jasným dôkazom, že okrem dvojice filmov už má nachystanú aj skoro 500 stranovú encyklopédiu.

Predošlú dekádu však Zack Snyder budoval DC filmový svet, pri ktorom dostal nekompromisnú stopku. Preto v nedávnom rozhovore pre The Hollywood Reporter prekvapil, keď prezradil, že by sa bol ochotný vrátiť.

 

zack snyder justice league
Zdroj: Warner Bros.

Po Justice League jasná stopka

Internet od roku 2018 zaplavovali požiadavky na vydanie takzvaného Snyder Cutu z vlažne prijatého filmu Justice League. Toho sme sa naozaj dočkali až v roku 2021 na streamovacej službe HBO Max. Štvorhodinový film však bol aj tak posledným, čo sme so Snyderverse videli a tvorca nedostal možnosť svoju víziu rozvíjať ďalej.

Teraz celkovo čaká filmový svet podľa DC reštart. Aktuálne premietaný Aquaman je posledným kúskom zo starej éry, kým sa vedenia ujal James Gunn. Prekvapivé je, že aj k tomuto univerzu by sa Snyder pokojne vrátil, ak by dostal šancu. Povedal, že by mohol mať možnosť priniesť tú „pravú adaptáciu“ jednej grafickej novely.

Naspäť by prišiel kvôli jedinému príbehu

Koniec koncov, režisér o nej hovorí už od roku 2021, kedy povedal, že by chcel preniesť známu zbierku na plátna. Dokonca hovoril, že by niektoré zábery vyzerali priamo ako panely z komiksov, podobne ako to dokázal film Watchmen z roku 2009.

Hovorí sa o komikse Návrat temného rytiera, ktorý ešte v roku 1986 priniesol v štyroch zošitoch známy autor Frank Miller. Príbeh sleduje staršieho Bruca Waynea, ktorý sa vracia po desiatich rokoch ako Batman, aby bojoval proti zločinu. Prinúti ho k tomu smrť Jasona Todda, druhého Robina. Tento príbeh je zásadným pre temného superhrdinu a podnietila aj množstvo adaptácií.

zack snyder batman
Zdroj: themoviedb.org

Komiks však už raz adaptoval

Dokonca sa ňou inšpiroval už aj Zack Snyder pri svojom DC svete. Veľké časti preniesol do filmu Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti. Tu vidíme práve ťažkými okolnosťami skúšaného a zatrpknutého Batmana a aj keď smrť jeho spoločníka nie je adresovaná priamo, dostávame na ňu nejednu narážku.

Režisér by chcel priniesť plnú adaptáciu tohto príbehu, nie je to ale jediná informácia, ktorou za posledné dni šokoval. Pri prezentovaní svojho filmu Rebel Moon, ktorý bol pôvodne zamýšľaný do Star Wars sveta, viedol aj rozhovor s magazínom Etalk. Reč padla aj na jeho veľký koníček – hru Fortnite.

Jasné áno by povedal adaptácii známej hry

Snyder prezradil, že by chcel priniesť do hry skiny založené na postavách z jeho najnovšieho filmu. Logicky nasledovala otázka, či by sa chcel pustiť do prepracovania battle royal titulu na veľké plátna. Ak by mohol spojiť svoju režisérku a hráčku vášen, navyše pri kúsku, ktorý má podľa neho unikátny príbeh, povie jasné áno. Či však naozaj uvidíme film Fortnite od Zacka Snydera je už otázne.

Mal by sa podľa vás Zack Snyder vrátiť do DC sveta? Chceli by ste vidieť jeho plnú adaptáciu komiksu Návrat temného rytiera? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net; hyperbeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -