Prvé reakcie nás zavádzali. Skutočné recenzie novodobého Star Wars od Netflixu sú katastrofálne

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Hodnotenia kritikov na film Rebel Moon sú hrozné

Služba Netflix nám už o pár dni odhalí filmového konkurenta série Star Wars. Film Rebel Moon mal byť veľkým zakončením tohto roka, opak je ale pravdou – hodnotenia kritikov sú natoľko zlé, že by film mohli potopiť ešte pred jeho vydaním. Akú chybu urobil režisér Zack Snyder (Zack Snyder’s Justice League), že sa jeho film nepáči odborníkom? A ako je možné, že prvé reakcie boli pozitívne, aj keď je snímka v skutočnosti katastrofálna?

R-kový film nám ukáže akciu v novom vesmírnom príbehu, v ktorého centre sa nachádza Materský svet. Jeho cieľom je postupne ovládnuť celú galaxiu. Proti nemu sa ale začnú tvoriť rebelské bunky po celom vesmíre. Jednou z rebeliek je Kora (Sofia Boutella), ktorá kedysi velila imperiálnym jednotkám. Skrývala sa pred hrozivou mocou, no jej temná minulosť ju dostihla.

Rebel Moon
Zdroj: TMDB

Teraz musí zohnať bojovníkov s rovnakou motiváciou, s ktorými sa postaví proti tyranským mocnostiam vo vesmíre. Vo filme si tak zahrá mnoho známych a talentovaných hviezd: Charlie Hunnam, Jena Malone, Corey Stoll, Rupert Friend, Cary Elwes, Michiel Huisman, Alfonso Herrera, Djimon Hounsou, Ed Skrein či Ray Fisher.

Pôjde tu o veľký súboj medzi kritikmi a bežnými divákmi?

Nedávno sme vám priniesli článok o tom, ako si film vyslúžil na fanúšikovskej akcii CCXP 23 v Brazílii 10-minútové standing ovation od divákov. Niektorí diváci našli aj pár vecí, s ktorými neboli spokojní, no v globále mal u nich film úspech. Ako ale ukazujú hodnotenia na stránke Rotten Tomatoes, kritici to majú presne naopak. Väčšina s filmom spokojná nie je.

Kritikom vadí najčastejšie to, že všetka energia šla do toho, aby film vyzeral vizuálne pútavo. Celkový príbeh a postavy tak šli do úzadia, čo bolo cítiť. Podľa Marka Olsena z Los Angeles Times to miestami vyzeralo skôr ako „prezentácia pre štúdio než ako organické rozprávanie“, pričom David Ehrlich z IndieWire ho nazval filmom, ktorý „pôsobí ako milión izolovaných storyboardov bez toho, aby ich jediná vec spojila.“

Tim Grierson zo Screen International napísal, že „nostalgia túto úbohú vesmírnu odyseu vie potiahnuť len do istej miery a chýbajú jej nezmazateľné postavy a strhujúce dobrodružstvo, vďaka ktorým boli blockbustery Georga Lucasa také rezonujúce.“ Našli sa ale aj kritici, ktorí s filmom boli o niečo viac spokojní. Tí zvyčajne chválili herecké výkony hlavných hercov.

Rebel Moon hodnotenie
Zdroj: Rotten Tomatoes (Screenshot)

Ak má problém už jednotka, vydá vôbec Netflix druhú časť?

Film má na stránke Rotten Tomatoes v čase písania článku na základe 30 recenzií od kritikov hodnotenie 23 %. Očakávanému veľkofilmu môžu tieto čísla uškodiť, pričom to môže uškodiť aj pokračovaniu. Celý názov filmu je totiž Rebel Moon – Part One: A Child of Fire, ktorý indikuje to, že film dostane aj druhú časť.

Tá sa bude volať Rebel Moon – Part Two: The Scargiver a vyjde 19. apríla 2024 na Netflixe. Ak sa ale nebude po diváckej stránke dariť jednotke, mohla by dvojka stáť pred nemalými problémami. Všetko to teda bude závisieť od diváckej sledovanosti (a obľúbenosti) prvej časti, ktorá na službu dorazí už 21. decembra.

Kritici film nešetrili. Dáte mu aj napriek tomu šancu?

Zdroj: rottentomatoes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -