Kto dabuje Dva a pol chlapa? Tieto tváre stoja za slovenským znením populárneho sitkomu

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najčítanejšie za 7 dní

Kto dabuje Dva a pol chlapa po slovensky?

Sitkom Dva a pol chlapa určite poznáte a pravdepodobne ste ho aj videli. Aj keď sa dá pozrieť na rôznych službách online, stále sa vysiela v televízii so slovenským dabingom, ktorý patrí medzi tie kvalitnejšie. No a kto stojí za znením seriálu v našom materinskom jazyku? Poďme sa spolu pozrieť na to, kto dabuje populárny sitkom Dva a pol chlapa.

Hlavné postavy

stano kral
Stano Král, Zdroj: RTVS, TMDB

Najpopulárnejšiu postavu zo seriálu, Charlieho Harpera, ktorého hrá Charlie Sheen, dabuje Stanislav Král. Ten sa okrem dabingu venuje aj hraniu v slovenských televíznych projektoch či v divadle. Medzi ďalšie ikonické postavy, ktorým prepožičal svoj hlas v slovenskom znení, patria Ross Geller zo seriálu Priatelia, Ivo Di Carlo zo seriálu Divoký anjel, Jack Sparrow zo série filmov Piráti z Karibikua Ethan Hunt zo série filmov Mission: Impossible. Hral aj v slovenských seriáloch, napríklad v Búrlivom víne, Ordinácii v ružovej záhrade a Dr. Dokonalom.

igor krempasky
Igor Krempaský, Zdroj: Continental Film, TMDB

Alana Harpera dabuje Igor Krempaský. Je slovenským hercom i dabérom. Medzi jeho ďalšie populárne postavy patria Dr. Eric Forman zo seriálu Dr. House, Leo zo seriálu Tie roky 70-te a Vince Masuka zo seriálu Dexter. Okrem toho hral taktiež v Búrlivom víne, Dr. Dokonalom, vo filme Babie leto a v mnohých ďalších slovenských projektoch.

frencien bauer
Frencien Bauer, Zdroj: LinkedIn, TMDB

Alanovho syna Jakea dabuje Frencien Bauer. Jeho hlas vám taktiež môže byť povedomý, keďže ho už prepožičal postavám ako Freaky zo seriálu Flintstonovci v akcii, Charlie Molloy zo seriálu Život s Bonnie, Augustus Gloop z filmu Charlie a továreň na čokoládu a iným.

Vedľajšie postavy

olga salagova
Oľga Šalagová, Zdroj: TV JOJ, TMDB

Divákmi veľmi obľúbenú chyžnú Bertu, dabuje Oľga Šalagová. Aj ju môžete poznať zo seriálu Búrlivé víno. Medzi jej najpopulárnejšie dabované postavy patria Čarodejnica Magica zo seriálu Káčerovo a profesorka Sproutová z druhého filmu Harry Potter.

Waldena Schmidta, ktorý v posledných sériách nahradil Charlieho, dabujú Matúš Krátky (9. séria) a Vladimír Kobielský (10. až 12. séria).

matus kratky
Matúš Krátky, Zdroj: Bioscop, TMDB

Matúš Krátky Hral v slovenských seriáloch Dr. Ludsky alebo Chlapi neplačú. Medzi jeho najpopulárnejšie dabované postavy patria Dr. Lance Sweets zo seriálu Kosti, Eric Formen zo seriálu Tie roky 70-te, Francis Gage zo seriálu Walker Texas Ranger a Hobie Buchannon zo seriálu Pobrežná hliadka.

vladimir kobielsky
Vladimír Kobielsky, Zdroj: Wikimedia, TMDB

Vladimír Kobielsky hral v populárnych slovenských seriáloch Panelák, Kutil s.r.o., Búrlivé víno, Oteckovia a v mnohých ďalších. Medzi jeho najpopulárnejšie dabované postavy patria Will Turner z filmu Piráti z Karibiku: Prekliatie čiernej perly, Norm Spellman z filmu Avatar, Legolas Greenleaf zo série Pán Prsteňov, Harry Osborn z filmov Spider-Man, Dr. Robert Chase zo seriálu Dr. House, James Whistler zo seriálu Prison Break, Tim Speedle zo seriálu CSI: Miami a mnohé ďalšie.

Ďalší dabéri

Okrem tých najhlavnejších postáv chceme spomenúť aj tie ďalšie. Evelyn Harperovú dabuje Ľudmila Mandžárová, Judith Harperovú dabujú Silvia Petöová a Mária Landlová. Rose zasa dabujú Danica Jurčová a Miroslava Drínová.

Zdroj: dabingforum.sk csfd.cz, skdabing.wgz.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -