Návrat legendy sitkomov. Alan z Dva a pol chlapa má nový seriál, hrá tú istú postavu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Alan z Dva a pol chlapa má nový vlastný seriál

Na televízne obrazovky prichádza nový komediálny seriál, uvádza americká stanica NBC. Pôjde o sitkom, ku ktorému si nájdu cestu mnohí diváci, no zaujme najmä fanúšikov legendárneho seriálu Dva a pol chlapa (Two and a Half Men). V novinke si totiž zahrá skvelý herec Jon Cryer. Hviezda má očividne typ postavy, ktorý jej jednoducho perfektne sadne – Cryer sa totiž aj tento raz ukáže v role rozvedeného a zúfalého chlapa. Nový sitkom Extended Family však nebude len o ňom.

Dnes už legendárny Jon Cryer sa preslávil hlavne vďaka úlohe Alana Harpera v sitkome Dva a pol chlapa, ktorý bavil divákov na televíznych obrazovkách od roku 2003 až do roku 2015. Seriál má kultový status, televízie opakovane vysielajú reprízy a populárny je aj online. Divákov oslovil špecifický humor scenáristov, často hraničiaci s vulgárnosťou a kontroverznosťou. Tú skvelo vyjadrovala aj hlavná hviezda seriálu Charlie Sheen.

dva a pol chlapa
Zdroj: CBS

Sheen spôsobil tvorcom nejeden problém, so známym hercom sa na pľaci ťažko spolupracovalo. Okrem toho, že podľa Who stál producentov takmer 2 milióny dolárov každú časť, prinášal do práce svoje osobné problémy (často spôsobené drogami a výtržnosťou) a kontroverznosť, ktorá tvorcom časom začala vadiť. Tí so Sheenom nakoniec ukončili kontrakt a v seriáli ho počas 8. série nahradili Ashtonom Kutcherom.

Kutcher sa do seriálu jednoznačne hodil. Vo svojej úlohe Waldena Schmidta, ktorý odkúpi Charlieho dom nebol vyslovene zlý, no diváci sa už taktiež nikdy nedočkali takej kvality humoru ako s kontroverznejším hercom. Ťahúňom celého deja bola odjakživa skvelá dynamika medzi postavami Charlieho Sheena a jeho rozvedeného brata Alana (Jon Cryer).

Extended Family vráti Cryera na výslnie

Charlie a ja sme si naozaj rozumeli. Mali sme skvelých pár prvých rokov v seriáli,“ povedal Cryer portálu EW. Ten sa teraz teší, že sa vráti do podobnej úlohy v chystanom komediálnom seriáli Extended Family. Nový sitkom sa povenuje zmene rodinných vzťahov po rozvode a z toho vyplývajúcich vtipných situácií, pričom asi nemusíte hádať, kto si zahrá hlavnú úlohu rozvedeného chlapíka.

Jim (Jon Cryer) to nemá ľahké po rozvode s Juliou (Abigail Spencer). Obaja rodičia súťažia o pozornosť a lásku svojich detí, pri ktorých zvolia netradičnú striedavú opateru. Deti nechajú žiť v ich pôvodnom domove a miesto toho, aby deti cestovali medzi matkou a otcom, sú to práve rodičia, ktorí sa striedajú v dome s deťmi. Situácia ohľadom rozvodu a starostlivosti o deti sa však pre Jima opäť skomplikuje, keď sa v deji objaví Trey (Donald Faison), majiteľ Jimovho obľúbeného športového tímu a budúci priateľ jeho exmanželky.

Sitkom, v ktorom Cryer znovuobjaví humor z Dva a pol chlapa ohľadom rozvodu, no okorenený o unikátnu zápletku ohľadom striedavej opatery, si diváci v USA pozrú 23. decembra. Neskôr seriál Extended Family dorazí aj na tamojšiu streamovaciu platformu Peacock, v Európe si ho pozrieme na službe SkyShowtime.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -