OFICIÁLNE: Dvaja kľúčoví predajcovia elektroniky na Slovensku sa definitívne spoja

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

iSTYLE sa spája s m:zone

Aktualizované 28. 11. 2023:

Predajcovia Apple produktov na Slovensku sa spoja od 1. decembra 2023. Spojenie slovenskej firmy m:zone a spoločnosti iSTYLE z Cypru odobril už aj PMU (Protimonopolný úrad), ktorý neidentifikoval súťažné obavy z hľadiska kamenného ani online predaja, a to ani v rámci Bratislavy ani v rámci celej Slovneskej republiky.

Pôvodný článok

iSTYLE a m:zone spájajú svoje aktivity a pod hlavičkou iSTYLE budú prevádzkovať šesť predajní v Bratislave, Trenčíne a Žiline. iSTYLE je najväčším partnerom značky Apple v strednej a východnej Európe a v piatich krajinách, kde pôsobí, otvoril už 9 predajní s najvyšším statusom Apple Premium Partner. Novým generálnym manažérom iSTYLE SK sa stáva bývalý CEO a vlastník m:zone Branislav Rentka. Po spojení s m:zone má iSTYLE v budúcom roku ambíciu dosiahnuť na slovenskom trhu obrat 85 miliónov eur. Zlúčenie spoločností prebehne čo najskôr po splnení podmienok akvizície v zmysle platnej legislatívy.

Spoločnosť m:zone pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1996 a aktuálne disponuje troma prémiovými predajňami v centrách Aupark a Eurovea v Bratislave a v centre Aupark v Žiline. Túto trojicu doplnia pôvodné slovenské predajne iSTYLE v bratislavských centrách OC Central a Bory Mall a trenčianska predajňa v OC Laugaricio. Spojením firiem vzniká kľúčový Apple Premium Reseller na slovenskom trhu, ktorý zákazníkom prinesie nielen ponuku Apple zariadení a široký výber príslušenstva, ale tiež profesionálne poradenstvo pre retailových a firemných zákazníkov s viacerými možnosťami financovania. Predajne iSTYLE tiež ponúknu aj špičkový nákupný zážitok, v rámci ktorého sprevádza zákazníka ekosystémom Apple tím odborníkov vyškolených podľa štandardov spoločnosti Apple.

Store_mZone
Zdroj: Seesame

Spojenie oboch značiek je výsledkom dlhodobého vzájomného rešpektu a zároveň naplnením spoločnej vízie ponúknuť zákazníkom na Slovensku čo najlepšiu dostupnosť predajní a ešte lepšie služby. Pod značkou iSTYLE budeme spoločne schopní synergicky využívať silné stránky oboch firiem a uľahčiť cestu k Apple zariadeniam oveľa širšiemu okruhu koncových zákazníkov, podnikateľov a firiem. Pre existujúcich zamestnancov m:zone sa nič nemení a spojenie nebude mať žiaden vplyv na prevádzku existujúcich pobočiek,“ uvádza Branislav Rentka, nový generálny riaditeľ iSTYLE SK.

Existujúci tím iSTYLE na Slovensku doplnia všetci súčasní zamestnanci m:zone. iSTYLE SK bude viesť lokálny manažmentu na čele s generálnym riaditeľom Branislavom Rentkom. Rebranding existujúcich predajní je naplánovaný do konca roka 2023.

Slovensko je trhom s atraktívnou kúpnou silou, vysokým rastovým potenciálom a zároveň trhom, kde majú monobrandové predajne silnú pozíciu. Posilnenie pozície na slovenskom trhu bol pre nás prirodzený krok, keďže celý región strednej a východnej Európy považujeme za strategický. Spoločnosť m:zone je so svojou takmer tridsaťročnou tradíciou a výbornou znalosťou lokálneho prostredia skvelým partnerom,“ opisuje motívy spojenia regionálny manažér iSTYLE pre CEE Csaba Gyarmati.

Store_iSTYLE
Zdroj: Seesame

Vernostný program, lepší e-shop aj nové predajne s vyšším statusom APP

V rámci zlúčenia budú môcť všetci zákazníci využívať výhody vernostného programu spoločnosti iSTYLE a tiež pohodlný online nákup na webe istyle.sk. Nakupujúci zároveň získajú prístup k širšej predajnej sieti. Exkluzívne dizajnové predajne v atraktívnych lokalitách, starostlivo vyškolený personál a ponuku služieb, ako napríklad odpredaj starého zariadenia, vyzdvihnutie objednávky z e-shopu alebo zaistenie financovania pre svoj osobný alebo firemný nákup, tak budú mať o čosi bližšie. Obchodné záväzky spoločnosti m:zone budú prevedené na iSTYLE a zákazníci sa tak nemusia obávať o prípadné uplatnenie záruky.

Ambíciou iSTYLE pre nadchádzajúce obdobie je kontinuálny rast naprieč segmentami, či už v oblasti predaja koncovým zákazníkom, ale tiež v oblasti B2B, v ktorej je pozícia iSTYLE silná. Firma zabezpečuje nielen predaj, ale aj financovanie zariadení a ich následnú implementáciu v súlade s individuálnymi potrebami firiem – od malých a stredných až po veľké korporácie a inštitúcie. Už v budúcom roku chce firma na slovenskom trhu dosiahnuť obrat 85 miliónov eur, otvoriť nové lokácie a zároveň rozšíriť sieť predajní s najvyšším statusom Apple Premium Partner, ktoré sa svojim nákupným štandardom približujú ikonickým predajniam Apple Store.

Zdroj: Tlačová správa

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -