Insidious 5 dostáva dátum vydania, vracia sa Patrick Wilson aj ako režisér

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Insidious 5 má dátum vydania

Za poslednú dekádu dostávame niekoľko zaujímavých a kvalitných hororových značiek. Niektoré z nich nestrácajú na kvalite ani s pribúdajúcimi dielami. Preto fanúšikovia netrpezlivo očakávajú tento film. Dobrou správou je, že Insidious 5 dostáva dátum vydania. Ešte lepšou, že sa vracia Patrick Wilson, ktorý sa teraz postaví aj za opačný koniec kamery.

Herec hrá dôležitú postavu menom Josh Lambert. Pre prvé dve časti bol kľúčovým, v tretej kapitole to bolo iba menšie cameo. V štvrtej sme ho nevideli vôbec a preto jeho návrat veľmi vítame. Sme radi aj za určenie dátumu, kedy príde do kín, pretože to je prvá informácia od februára, ktorú máme.

insidious dalton
Zdroj: insidious.fandom.com

Vráti sa nielen Josh, ale aj Dalton

Jeho návrat ale nebude jediným do série. Vracia sa aj herec Ty Simpkins, ktorý je Joshovým synom Daltonom. Práve on bol predmetom posadnutia v prvom filme. Teraz sa pozriete o 10 rokov ďalej v deji, keď už navštevuje univerzitu. Žiadne ďalšie detaily o deji známe nie sú.

Insidious v podstate naštartoval moderné horory poslednej dekády. Jeho atmosférické ľakačky a napätie si zobralo ako inšpiráciu aj niekoľko filmov po ňom. Predstavil nám nadprirodzenú temnú dimenziu, ktorá je tu známa ako „The Further“. Viacerí fanúšikovia ju označujú za podobný motív ako Upside Down v seriálovom hite Stranger Things.

Insidious Patrick Wilson
Zdroj: filasiete.com

Kvalitu nestráca ani v ďalších dieloch

Značka je obľubovaná aj z toho dôvodu, že ani s pribúdajúcimi počtami dielov nestráca na kvalite. Opakovane vidíme, že sa v diskusiách nevedia zhodnúť, či je lepším filmom Kapitola 2 alebo Kapitola 3. V trojke nám napríklad režisér Leigh Whannell (ktorý neskôr priniesol Neviditeľného) ukázal, ako sa dajú najlepšie využiť ľakačky.

Zatiaľ posledným filmom bol ešte v roku 2018 kúsok Insidious: Posledný kľúč. Odvtedy sa čaká na ďalšie pokračovanie. Takže každého priaznivca iste poteší, že Insidious 5 už má známy dátum premiéry. Do kín vstúpi 7. júla 2023. Dalo by sa povedať, že ide o odvážny plán, pretože pôjde o veľmi silný mesiac.

Film sa teší kvalitnému hereckému obsadeniu
Zdroj: wegotthiscovered.com

Vybrali si silný dátum

Na prelome júna a júla budúceho roka príde dlho očakávaný Indiana Jones 5. Iba týždeň na to bude vydaný Mission: Impossible Odplata – Prvá časťĎalšími veľkými hráčmi, ktorí prídu v tom mesiaci na veľké plátno budú BarbieOppenheimer a The MarvelsJe vidieť, že štúdio Blumhouse naozaj svojmu projektu verí. Má však všetky predpoklady na úspech a všetci čakáme, ako sa osvedčí Wilson na režisérskej stoličke.

Tešíte sa na vydanie filmu Insidious 5? Ste fanúšikmi tejto hororovej série? Ako si myslíte, že dopadne réžia od Patricka Wilsona? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -