Televízny spot na seriál Andor prináša nové zábery na temnú časť rebélie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Televízny spot na Andor

Disney+ zverejnilo televízny spot na seriál Andor. Aj napriek jeho dĺžke z neho dostávame nové zábery a niektoré z nich nás dokážu prekvapiť. Odkazujú na skoré fázy Rebélie, keď boli povstalci tvrdo potlačovaní Impériom. Vďaka tomu ho však začalo čoraz viac ľudí vnímať ako silnú mocnosť s nesprávnymi úmyslami.

Hlavnou postavou, ako názov napovedá, je tu Cassian Andor, ktorého hrá Diego Luna. Už ako mladý chlapec bol odnesený zo svojej rodnej planéty a uvrhnutý do víru Klonových vojen. Videl, ako sa budujúca sa ríša vie rozpínať a zaprisahal sa bojovať proti nej.

Epizódy budú postupne viesť k udalostiam Rogue One

Jeho boj sme videli už vo filme Rogue One. Nový seriál sa začína odohrávať päť rokov pred jeho udalosťami. Dostaneme 12 epizód, ktoré postupne splynú až s dejom uvedenej snímky. Budú rozdelené na polovice, pričom prvých 6 epizód nám Lucasfilm prinesie na streamovaciu službu už budúci mesiac.

Má ísť o silný príbeh, pretože bude obsahovať dramatickú rovinu, v ktorej sa zúfalí ľudia snažia unikať pred Impériom. Zároveň ale pôjde aj o špionážny triler, v ktorom vzbúrenci podnikajú útoky a infiltrácie. Vidieť to môžeme v jednom z príkladov, kde rebel naskakuje do TIE Fightera. A toto všetko dostaneme v dobre stanovenom sci-fi obale Hviezdnych vojen.

Rebel TIE fighter Andor
Zdroj: thedirect.com

Návraty z filmu aj nové tváre v galaxii

Nielen Luna, ale aj ďalší herci si zopakujú svoje úlohy z Rogue One. Ako radikálny stúpenec a veterán Klonových vojen Saw Gerrera tu bude Forest Whitaker. Ako jedna zo zakladateľov Rebelskej Aliance, Mon Mothma, sa vráti Genevieve O’Reilly. Predpokladá sa, že návrat by mal byť aj v imperiálnych jednotkách. Ben Mendelsohn tak opäť bude riaditeľ Orson Krennic.

Uvidíme tu však aj nové tváre v praďalekej galaxii. Budú to herci Stellan Skarsgard, Adria Arjona, Fiona Shaw, Denise Gough a Kyle Soller. Seriál pochádza aj od tvorcov Rogue One. Tony Gilroy režíruje niektoré epizódy a pracuje na scenári. Práve on mal na starosti dodatočné scény a pretáčky v uvedenom filme. Ďalšími budú Toby Haynes, Benjamin Caron a Susanna White.

Prvé pohľady na nové postavy aj potenciálny flashback

Nový spot na Andor priniesol práve aj jeden zo záberov na Gough. Bude dôležitou osobou v Impériu, súdiac podľa uniformy, v ktorej ju vidíme. Ba čo viac, prichádza v sprievode Death Trooperov. Prvý záber je aj na Sollerovu postavu, aj keď len od chrbta. Jeho uniforma však naznačuje vojenské sily, podobné Bespin Guards z Impérium vracia úder.

Fascinujúcim kúskom a ľahko prehliadnuteľnou scénou je aj muž so zbraňou čeliaci trooperom. Ide však o klonovaných z Fázy 2, takže je pravdepodobné, že pôjde o flashback z Klonových vojen. A pokojne by sme si dovolili predpokladať, že by mohlo ísť o Cassianovho otca. Viac svojich tajomstiev nám ale určite odhalí až samotný seriál. Hneď v dvojepizódovom debute sa objaví na Disney+ 31.augusta.

Navnadil vás nový televízny spot ešte viac na seriál Andor? Ste zvedaví aj na túto stránku rebélie zo Star Wars? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -