Anime Scott Pilgrim prinesie naspäť obsadenie z filmu. Kto všetko sa vracia?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Anime Scott Pilgrim prináša pôvodné obsadenie

Už je to vyše roka, čo nám bolo potvrdené, že príde Scott Pilgrim anime. Vtedy nám Edgar Wright, režisér pôvodného filmu z roku 2010 a Bryan Lee O’Malley, autor predlohy, dali jasne najavo, že sú obaja naspäť na palube. Netflix teraz priniesol ešte väčšiu správu – do dabingu vráti hlasy z tohto filmového spracovania.

Scott Pilgrim je grafický román, ktorý vyšiel v šiestich zväzkoch medzi rokmi 2004 až 2010. Hovorí príbeh mladého Scotta, hráča na basu v kapele Sex Bob-Omb, ktorá sa snaží presadiť. Aktuálne chodí so stredoškoláčkou Kim (za čo si vyslúžil posmech od ostatných), zapozerá sa však do záhadnej Ramony Flowers. Získať ju má však obrovský háčik – musí poraziť jej siedmich ex.

Scott Pilgrim
Zdroj: nerdsandbeyond.com

Stojí za ním pozoruhodná skupina tvorcov

Wright priniesol v roku 2010 filmové spracovanie Scott Pilgrim proti zvyšku sveta (inak názov druhého komiksového zväzku). Vyznačoval sa jeho kreatívnym strihom a veľkým množstvom komiksových a videoherných prvkov. Kvôli tomu u kritikov prepadol, stal sa však miláčikom fanúšikov.

Práve od neho počas minulého roka prišlo vyhlásenie, že dej filmu ďalej rozvinú v podobe anime. Postará sa o neho štúdio Science Saru, ktoré stojí za kúskami ako Devilman Crybaby alebo Keep Your Hands Off Eizouken!. K produkcii sa pridá ešte BenDavid Grabinski, ktorý stojí za obnovou populárneho antologického seriálu Bojíte sa tmy?.

Kto všetko je späť?

Stremovacia služba, na ktorej sa nachádza film, sa samozrejme postavila aj za animované spracovanie. Počas posledných hodín na ich stránke pribudol krátky teaser, ktorý láka na návrat členov z pôvodného obsadenia. Neuvádza sa tam ani dátum vydania, k tomu dostaneme iba jednoduché „loading“.

Potvrdení sú tak Michael Cera ako Scott Pilgrim; Mary Elizabeth Winstead ako Ramona Flowers; Satya Bhabha ako Matthew Patel; Kieran Culkin ako Wallace Wells; Chris Evans ako Lucas Lee; Anna Kendrick ako Stacey Pilgrim; Brie Larson ako Envy Adams; Alison Pill ako Kim Pine; Aubrey Plaza ako Julie Powers; Brandon Routh ako Todd Ingram; Jason Schwartzman ako Gideon Graves; Johnny Simmons ako Young Neil; Mark Webber ako Stephen Stills; Mae Whitman ako Roxie a Ellen Wong ako Knives Chau.

Anime Scott Pilgrim
Zdroj: Netflix

Wright sľubuje lahôdku

Takže áno, anime Scott Pilgrim prinesie naspäť celé pôvodné obsadenie! Pre fanúšikov naozaj vynikajúca správa. Komentár k tomu poskytol už aj samotný režisér. Uviedol:

„Od vydania filmu v roku 2010 sme mali otázky a odpovede s fanúšikmi, spomienkové udalosti aj čítania pre charitu. Nikdy sme však nemali možnosť opätovne spojiť celú bandu na skutočnom projekte. Doteraz…. Pôvodný tvorca Bryan Lee O’Malley, spolu s autorom BenDavidom Grabinskim, vykúzlili anime sériu Scotta Pilgrima, ktorá nielen rozširuje univerzum, ale tiež… no, veď uvidíte. Som viac ako šťastný, že môžem oznámiť, že som pomohol prehovoriť celé pôvodné obsadenie do ich postáv na nové epické dobrodružstvo. Čaká vás lahôdka.“

Dátum… loading

Po takomto sľube a ohlásení v podstate každého z pôvodnej zostavy netrpezlivosť len narastá. Tak budeme čakať na ohlásenie dátumu a v konečnom dôsledku, aj, počtu epizód. Uvidíme, kam postavy zavedú tentoraz a koľko inšpirácie z komiksu, ktorý nebol vo filme ani zďaleka vyčerpaný, ešte príde.

Čo hovoríte na to, že sa do anime Scott Pilgrim vracajú všetci pôvodní herci ako hlasy svojich postáv? Tešíte sa na neho po tomto ohlásení ešte viac? Ste fanúšikmi filmu Edgara Wrighta? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -