Prinesie niekedy Jordan Peele film Uteč 2? Režisér hovorí o tejto možnosti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prinesie Jordan Peele Uteč 2?

Daniel Kaluuya prekvapil v roku 2017 v prekvapivom, napínavom a mrazivom horore Uteč. Jeho režisér sa odvtedy snaží zachytávať témy, ktoré narážajú na rôzne problémy spoločnosti, vždy však s temným zvratom. Čoskoro prichádza jeho tretia snímka, my však stále máme otázku – prinesie Jordan Peele niekedy Uteč 2?

Príbeh filmu sleduje Chrisa, mladíka čiernej pleti, ktorý sa chystá stretnúť rodinu svojej priateľky Rose Armitage (Allison Williams). Pôvodne všetko vyzerá byť ideálne a zdá sa, že ho prijímajú medzi seba dobre. Správajú sa však čoraz viac ignorantsky, arogantne a odmerane. Graduje to až k veľkému odhaleniu, ktoré hovorí o tom, prečo bola rodina tak nedočkavá, aby ho stretla.

uteč
Zdroj: philosophytalk.org

Zostávali tu otvorené konce

Nebudeme prezrádzať nič zo šokujúcich zistení ani z konca v prípade, že ste ho nevideli. Jediné, čo treba povedať je, že film síce vo svojej podstate ukončil svoj dej, zostalo tu však niekoľko nezodpovedaných otázok. Preto sa priaznivci pýtajú, či sa na ne niekedy dozvieme odpoveď.

V roku 2018, pred promovaním svojho nadchádzajúceho filmu My, adresoval na tieto túžby od fanúšikov. Povedal, že on sám miluje tento vesmír a má pocit, že je tam ešte príbeh, ktorý by sa mal povedať. Zároveň je si sám dobre vedomý toho, že tu zostali nerozpletené konce.

jordan peele nope
Zdroj: brooklynvegan.com

Prichádza jeho tretí film

Prešli odvtedy štyri roky a Peele prináša svoj tretí film s názvom Nie, Nie (Nope). Pozerá sa na príbeh dvoch súrodencov OJ-a a Emerald Haywoodovcov (Daniel Kaluuya a Keke Palmer), ktorí vlastnia ranč. Využívajú ho filmári, avšak momentálne k nemu mieri najväčšia hrozba. Z oblohy začnú padať náhodné objekty.

Popri tom, ako sa snažia získať dostatok dôkazov, ale bojujú aj o vlastné životy. A hrozba môže byť svetová… Režisér samozrejme pracuje na promovaní svojho filmu aj prostredníctvom rozhovorov. Jeden taký viedol aj s AP News, kde sa ho pýtali práve na možnosť vzniku pokračovania jeho prvého filmu. Tak Jordan Peele odpovedal na to, či bude film Uteč 2:

„Toto sa ma pýtajú často. Nikdy nehovorte nikdy. Je tu jednoznačne dosť, o čom zostalo hovoriť. Uvidíme.“

Možnosť stále je

Režisér síce odpovedal značne neurčito, ale v každom prípade je dobré vedieť, že túto možnosť stále zvažuje. Po troch filmoch by bol pokojne priestor na návrat k tomu, čo ho preslávilo. Film Nope však vstupuje do kín už budúci mesiac, 18. augusta.

Čo hovoríte na režisérovu odpoveď? Je podľa vás úplne nejasná alebo ste aspoň radi, že túto možnosť stále zvažuje? Chceli by ste vidieť toto pokračovanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -