IMAX vyvíja nové kamery. Ktorí filmári ich budú testovať ako prví?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

IMAX vyvíja nové kamery

IMAX vyvíja nové kamery, ktoré prinesú filmárom nové možnosti ako nakrúcať ich filmy. Absolútnu technologickú novinku oznámili len aktuálne, už majú však filmárov, ktorí ju budú testovať. Na nových optikách pre prístroje budú spolupracovať so spoločnosťami Kodak, Panavision aj FotoKem.

To, čo od nových kamier očakávať, nebolo príliš presne špecifikované. Spoločnosť IMAX Corporation uviedla, že pôjde vylepšené súčasti, ktoré skúmajú pre prinesenie nových IMAX filmov. Tvorcom poskytnú viac tichý dizajn a celú radu vylepšení v možnostiach používania. Okrem toho aj ich celá rada už existujúcich kamier prejde v rámci programu veľkými vylepšeniami. Hlavne sa majú pri nich meniť šošovky.

čo je to imax kino porovnanie
Zdroj: bransonimax.com

Plná sila IMAX-u

Riaditeľ spoločnosti Megan Colligan v oficiálnom vyhlásení vyjadril, ako chcú pre čo najviac umelcov odomknúť plný potenciál tejto formy. Uviedol v ňom:

„Kým IMAX rastie ako celosvetová platforma pre zábavu a udalosti, chceme ponúknuť viacerým filmárom, rozprávačom príbehov a umelcom možnosť tvoriť touto našou technológiou. Cez naše spojené siete, kiná a prispôsobené IMAX pre domov prináša tento systém rozsiahlejšie plátno ako kedykoľvek predtým. Tieto nové kamery poskytnú novej generácii tvorcov, ako aj tých, čo milujú prácu s našimi kamerami, aby mali ešte lepší spôsobom ako odomknúť plnú silu IMAX-u.“

Prvá dvojica filmárov na testovanie

Stálymi používateľmi týchto kamier sú napríklad Christopher Nolan alebo Jordan Peele. Nolan momentálne touto technológiou nakrúca svoj najbližší film Oppenheimer s hviezdnym obsadením, Peele zase horor Nope. Obaja budú mať možnosť v experimentálnej fáze vyskúšať parametre týchto noviniek.

Nolan je známy svojou láskou voči tejto technológii. Tvrdí, že až IMAX dokáže skutočne prenášať obrazy k životu. Od rozlíšenia a farieb, cez ostrosť až po celkovú kvalitu, nie je nič, čo by sa tomuto spôsobu v dnešnej dobe vyrovnalo. Už vyjadril, že sa majú fanúšikovia po celom svete na čo tešiť, lebo on už je z nich nadšený.

jordan peele nope
Zdroj: freshheadline.com

Až teraz nám ukážu, čo dokáže tento formát

Peele ešte doplnil jeho slová a uviedol, že IMAX je filmová mágia dohnaná na svoj limit. Keď ste v kine na takomto filme, tak sa cítite ako jeho súčasťou. Je to totálne ponorenie sa do obrazu. A to sme vraj len na začiatku, nové IMAX kamery nám ukážu, ako sa dá ďalej preskúmať tento formát.

Kým dvojica filmárov môže nové prístroje skúšať už teraz, k ostatným umelcom by sa mali dostať v neskoršom čase roku 2023. V nasledujúcich dvoch rokoch by chcela spoločnosť vylepšenými kamerami rozšíriť svoje portfólio o 50 %.

Ste zvedaví už teraz na obraz, ktorý nám dokážu poskytnúť nové IMAX technológie? Čo hovoríte na prvé dva filmy, na ktorých sa kamery testujú? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -