Quentin Tarantino chystá nový projekt napojený na jeho posledný film Vtedy v Hollywoode. Čo si pre nás pripravil?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Quentin Tarantino rozširuje svet a príbeh jeho filmu Vtedy v Hollywoode

Posledný film od režiséra menom Quentin TarantinoVtedy v Hollywoode zožal naozaj obrovský úspech. Nielen, že sme sa dočkali ďalšieho filmu od tohto skvelého režiséra, no aj herecké obsadenie v spojení Brada Pitta, Leonarda DiCapria a Margot Robbie v nás zanechali obrovské dojmy a zážitky. Tarantino však nespí na vavrínoch a prichystal si pre nás opäť niečo nové. Teraz sa však nejedná o žiaden film, ale o projekt, ktorý bude nadväzovať na Vtedy v Hollywoode.

Quentin Tarantino sa chystá prerobiť Vtedy v Hollywoode do knižnej podoby. Toto rozhodnutie je výsledkom jeho dohody s vydavateľstvom HarperCollinsPublishers, pre ktoré má dodať dve knihy.

Zatiaľ vieme, že kniha sa bude zameriavať rovnako ako film na dvojicu hlavných protagonistov – Ricka Daltona (Leonardo DiCaprio) a Cliffa Bootha (Brad Pitt). Čakajú nás historky z minulosti aj prítomnosti, ktoré sa budú pretkávať v tomto knižnom diele. Časť knihy ukáže Daltonovu kariéru po filme Bounty Law, po ktorom sa pokúsil o nový štart v Taliansku. Ukáže aj interakcie Daltona s reálnymi ľuďmi zo šoubiznisu, a to s Burtom Reynoldsom, Peteom Duelom, Jimom Brownom a Fredom Williamsom.

vtedy v hollywoode brad pitt leonardo dicaprio quentin tarantino
Zdroj: esquire.com

Druhá kniha ako Tarantinove „dovidenia“

Druhá kniha, ktorú pre vydavateľstvo Tarantino vytvorí, bude non-fikcia s názvom Cinema Speculations. Vydavateľstvo túto knihu predstavilo ako hlboký ponor do filmov 70. rokov. Budeme mať možnosť prečítať si mix esejí, recenzií, osobnej korešpondencie a pozrie sa aj na scenáre s tematikou „čo by mohlo byť ak…“ Je možné, že táto kniha bude istým Tarantinovým memoárom, ktorým oznámi jeho odchod do dôchodku, o ktorom sa už nejaký ten čas v Hollywoode šepká.

K novým projektom sa Tarantino vyjadril nasledovne:

„V sedemdesiatych rokoch boli knihy o filmoch prvé knihy určené pre dospelých, na ktorých som vyrastal. A do dnešného dňa prechovávam k tomuto žánru hlbokú lásku. Takže, ako fanúšik kníh o filmoch, som hrdý, že môžem oznámiť, že Vtedy v Hollywoode sa vďaka mne zaradí do tohto marginalizovaného no milovaného literárneho pod-žánru. Taktiež sa teším, že budem môcť hlbšie preskúmať moje postavy a ich svet v literárnej forme, ktorá (snáď) môže sedieť hneď vedľa jeho filmového úspechu.“

Nevieme sa dočkať ďalších príbehoch o týchto ikonických postavách a taktiež sa tešíme aj na druhú knihu. Bude určite zaujímavé nahliadnuť do Tarantinovej hlavy nie len prostredníctvom jeho filmových diel, no aj tých literárnych. Dúfame, že sa mu nové projekty vydaria a nás čaká príjemné čítanie.

Tešíte sa na nové Tarantinove knihy? Prečítate si ich? Vaše dojmy nám zanechajte v komentároch. 

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -