TIP na film: Vtedy v Hollywoode | Najnovšia Tarantinovka o skutočnej udalosti

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Vtedy v Hollywoode

Určite ste už počuli o poslednej Tarantinovke, ktorá vyšla iba minulý rok. Písal o nej snáď každý. Režisér Quentin Tarantino nás dlho naťahoval, no po jej vyjdení určite nesklamal. Film Vtedy v Hollywoode priniesol úplne iný pohľad na historickú udalosť, ktorá sa v roku 1969 odohrala v Hollywoode (na konci jeho zlatej éry).

Nesklamal ani obsadením. Trojica Brad Pitt, Leonardo DiCaprio a Margot Robbie zvládla svoje úlohy stvárniť na jednotku. Okrem nich sme mali možnosť vidieť aj Al Pacina, Timothyho Olyphanta, Dakotu Fanning a mnoho mnoho ďalších úžasných hviezd.

Náhľad do deja

Tarantinov deviaty veľký film Vtedy v Hollywoode sa odohráva v roku 1969 v Los Angeles v Amerike. Hippie kultúra práve vrcholí a filmový šoubiznis napreduje. Hlavnými postavami filmu sú populárny herec Rick Dalton, ktorý je bývalou hviezdou westernových filmov a jeho dlhoročný kaskadér Cliff Booth.

Vtedy v Hollywoode na slovensku
Zdroj: bbc.co.uk

Hollywood sa od čias ich najväčších úspechov zmenil a obaja majú problém nájsť si poriadnu prácu. V jeden deň si všimnú, že sa vedľa Rickovej vily v hviezdnej časti mesta anjelov ubytoval režisér Roman Polanski s mladou manželkou Sharon Tate. Cliff s Rickom snívajú o tom, že sa s nimi spriatelia a Polanski im dohodí tie najlepšie role vo všetkých jeho filmoch. Samozrejme, to sú len sny. V skutočnosti sa s nimi nesnažia nadviazať kontakt.

Cliff je okrem Rickovho kaskadéra aj jeho verným priateľom, šoférom, pomocníkom, ochranárom,… a mohla by som pokračovať donekonečna. A aj keď toho majú mnoho spoločného a spája ich snáď všetko, vedú odlišné životy. Rick stále dostáva menšie úlohy v nových westernovkách, zatiaľ čo Cliff si stihol pohnevať snáď všetkých režisérov, a tak sa počas Rickovho natáčania vyváža na jeho aute, naberá hippie stopárky a opravuje Rickovu strechu.

Vtedy v Hollywoode
Zdroj: gaurani.almightywind.info

Informácie o filme

Ak by vás zaujímalo, ktorou historickou udalosťou sa film inšpiroval (ak to teda ešte neviete), klikajte sem. Je čisto na vás, či chcete vedieť už pred zhliadnutím, od čoho sa film odpichol. Užijete si ho aj keď udalosť poznáte, či sa rozhodnete nechať ju tajomstvom. Ako som už spomínala, tento film vyšiel iba minulý rok. Trvá viac ako dve a pol hodiny, no to mu vôbec nevadí.

Film Vtedy v Hollywoode spája príjemný príbeh s akčnými scénami, atmosféru šesťdesiatych rokov s komerčným šoubiznisom a pokojný sled udalostí s klasickou Tarantinovou bláznivosťou. Má proste všetko, čo sa od skvelého filmu očakáva.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 77%
IMDb.com – 7,7/10
Rotten Tomatoes – 85%

Videli ste už film Vtedy v Hollywoode? Páčil sa vám? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -