Barbie bola len predkrm. Margot Robbie a tvorcovia z Marvelu chystajú ďalší bizarný film

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

O film The Sims sa postarajú veľké mená

Ďalšia videohra dostane svoju filmovú adaptáciu. Projekt The Sims je síce ohlásený už niekoľko rokov, do výroby sa začína posúvať až teraz. The Hollywood Reporter informuje, že film bude produkovať Margot Robbie spolu so svojou produkčnou spoločnosťou LuckyChap Entertainment. Tú založila spolu s manželom, pričom spoločnosť minulý rok priniesla hit Barbie, v ktorom si Robbie aj zahrala.

Či si zahrá aj teraz je zatiaľ otázne. Istá je ale režisérka filmu, ktorou bude Kate Herron. Tú môžeme poznať najmä vďaka práci na úspešnom seriáli Loki, no režírovala aj niektoré epizódy seriálu Sex Education. Herron zároveň napíše aj scenár, a to spolu s Briony Redman. Film bude zároveň produkovať aj spoločnosť Vertigo Entertainment, pričom zásah do neho bude mať aj spoločnosť Electronic Arts, ktorá hru vydala.

Na rozdiel od iných hier, táto nemá daný príbeh

V posledných rokoch vyšlo veľa herných adaptácií, no väčšina filmov dejovo vychádzala z príbehov, ktoré sme videli a zažili v hre. The Sims, jedna z najpredávanejších herných sérií, ale nemá daný príbeh. Ako v prvej hre, ktorá vyšla ešte v roku 2000, aj v ďalších pokračovaniach či expanziách šlo o to, že hráči sami vytvárali virtuálnych ľudí, Simsov, a tvorili im domovy.

Príbehy týchto „ľudí“ ale záležali na hráčoch, nikdy tam nebola dejová linka, ktorej by sa všetci museli držať. Film možno aj preto produkuje spoločnosť, ktorá vytvorila snímku Barbie. Tam šlo tiež o produkt, ku ktorému sa neviazal jasne daný príbeh, pretože pri hrách s bábikami si každý vymýšľal svoj vlastný.

Film The Sims sa možno preto minuloročným hitom inšpiruje, napríklad spájaním hernej reality s tou skutočnou. Dostanú sa v ňom „simíci“ do ozajstného sveta?

The Sims
Zdroj: store.steampowered.com

Herným adaptáciám sa teraz darí

Filmové či seriálové adaptácie obľúbených videohier sú čím ďalej, tým viac populárne. Veľa z nich je ale aj dobre spracovaných, a preto ich diváci milujú. Príkladom je Super Mario Bros. vo filme, ktorý si minulý rok v kinách zarobil viac ako miliardu dolárov. Na animovanú videohernú adaptáciu je to viac než dobré, a preto sa druhej časti dočkáme 3. apríla 2026.

Ďalším úspešným príkladom je hra Halo, ktorú adaptovali do seriálu. Len pred pár dňami zverejnili poslednú epizódu druhej série, ktorá vychádzala na platforme Paramount+. Na rovnakej platforme tento rok vyjde aj seriál Knuckles, ktorý je spin-offom z filmovej série o Ježkovi Sonicovi. Aj seriál, aj filmy sa inšpirovali obľúbenými videohrami, pričom 20. decembra tohto roka vyjde aj tretí film z tohto univerza.

Sme zvedaví, aké ďalšie informácie o snímke na námet The Sims sa dozvieme. Prípravy na tvorbu sa pomaly rozbiehajú a pribúdajú mená ľudí, ktorí na nej budú pracovať.

Tešíte sa na filmovú adaptáciu tejto hry? O čom myslíte, že bude dej The Sims?

Zdroj: hollywoodreporter.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -