TOP momenty na Oscaroch 2024: Ryan Gosling urobil veľkú show a John Cena prišiel nahý

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Oscary 2024 a ich najlepšie momenty

Dnes v noci prebiehal už 96. ročník udeľovania Cien Akadémie. Ceremónia sa zaobišla bez väčších škandálov (na rozdiel od facky Willa Smitha), aj napriek tomu ale mala niekoľko zapamätateľných momentov.

Jednoznačným výhercom bol film Oppenheimer

Najviac nominovaným filmom bola historická dráma Oppenheimer, ktorá nakoniec vyhrala aj v najväčšom počte kategórií. Z 13 nominácií premenil film na výhru až sedem, a to aj vo viacerých dôležitých kategóriách. Kategóriu Najlepší herec vyhral Cillian Murphy, v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej úlohe zabodoval jeho kolega Robert Downey Jr. Pre oboch ide o prvého Oscara.

Prvého Oscara si odniesol aj režisér filmu Christopher Nolan, pričom aj samotný snímok získal sošku v kategórii Najlepší film. Cenu za túto kategóriu odovzdával Al Pacino, ktorý urobil aj mierne faux pas. Namiesto toho, aby predstavil všetkých 10 nominantov, rovno povedal meno výherného filmu. Viacerých ľudí, vrátane organizátorov, to určite prekvapilo, ale šlo len o úsmevnú chybu.

Na odovzdávanie cien sa prišla pozrieť celá Hollywoodska smotánka

Na ceremónii sa ukázali desiatky obľúbených hercov a herečiek, vidieť sme mohli dokonca aj psíka menom Messi, ktorý si zahral vo filme Anatómia pádu. Celebrity hviezdili v rôznych robách, oblekoch a iných druhoch oblečenia. Spomedzi herečiek si veľkú pozornosť vyslúžila Vanessa Hudgens (High School Musical), ktorá sa ukázala s tehotenským bruškom.

Opačný druh pozornosti rozpútal John Cena, ktorý odovzdával aj jednu z cien a urobil tak úplne nahý. Paradoxom je, že odovzdával sošku za kategóriu Najlepšie kostýmy. Odkazoval tým ale na neslávne známy incident z Oscarov v roku 1974, počas ktorého sa novinár Robert Opel prebehol tiež úplne nahý po pódiu počas odovzdávania cien.

S oblečením zažila menší problém aj Emma Stone, ktorej sa podarilo vyhrať v kategórii Najlepšia herečka za film Chudiatko (film si dokopy odniesol 4 sošky a bol druhým najoceňovanejším filmom). Emma Stone počas preberania ceny priznala, že sa jej na chrbte na šatách rozišiel zips. Zažartovala, že sa to muselo stať počas toho, ako tancovala na živé vystúpenie piesne I’m Just Ken.

Ryan Gosling to na pódiu poriadne roztočil

Tú naživo predviedol Ryan Gosling a rozpútal na ceremónii poriadnu show, ktorá na Oscaroch posledné roky chýbala. Aj napriek famóznemu výkonu, ktorý predviedol Gosling nielen na pódiu, ale aj minulý rok vo filme Barbie, sa filmu nedarilo. Z 8 nominácií premenil na výhru iba jednu. Vyhral v kategórii Najlepšia originálna pieseň s piesňou What Was I Made For? od Billie Eilish.

Nielen fanúšikovia filmu Barbie zostali sklamaný. Veľkofilm Vrahovia mesiaca kvetov od Martina Scorseseho, známy pre svoju neuveriteľnú dĺžku 3 a pol hodiny, z 10 nominácií na výhru nepremenil ani jednu. Podobne na tom bol aj film Maestro so 7 nomináciami, ktorý si taktiež neodniesol žiadnu výhru. Zamrzí to najmä preto, že hlavný herec a režisér filmu, Bradley Cooper, sa na dirigovanie vo filme pripravoval 6 rokov.

Na pódiu bolo možné vidieť všetky emócie

V obecenstve aj na pódiu bolo často možné počuť smiech a povzbudivé hulákanie, ako aj potlesk. To ale nebolo všetko. Dojemná chvíľa nastala po výhre v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe, ktorú vyhrala herečka Da’Vine Joy Randolph za film Zimné prázdniny (The Holdovers). Tá predniesla emotívnu reč o tom, ako si nemyslela, že je práca herečky to pravé, no ďakovala mame a všetkým, že ju v tom podporovali.

Vždy som chcela byť iná, ale teraz si uvedomujem, že musím byť sama sebou. Ďakujem, že ste ma videli.

Naopak, rovnako silnú, ale opačnú emóciu ukázali Ryan Gosling a Emily Blunt, ktorí si spolu tento rok zahrajú vo filme Kaskadér (The Fall Guy), no na pódiu prezentovali a vzdávali osobitnú poctu reálnym kaskadérom. Obaja herci boli pritom tento rok tiež nominovaní. Gosling za film Barbie v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej úlohe a Blunt za film Oppenheimer v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe.

Barbenheimer tak pokračoval aj na pódiu, keďže sa herecké hviezdy navzájom ohľadom týchto filmov podpichovali, čo vyvolalo veľkú vlnu smiechu prítomných a určite aj ľudí za obrazovkami. To, že chémiu majú medzi sebou skvelú, je jasné. Aj napriek tomu, že teraz boli na pódiu konkurenti, je dobré vedieť, že ich už čoskoro uvidíme bok po boku na veľkom plátne.

Toto boli tie najlepšie momenty z ceremónie Oscary 2024. Ktorý z nich bol pre vás ten najlepší?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -