Obrovský zvrat pokračuje. Netflix získal obsah konkurencie, prídu tieto filmy aj legendárne seriály

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Predplatitelia Netflixu si polepšia o novinky od konkurencie

Vojna streamovacích služieb pokračuje, už však zďaleka neprebieha v takom vyostrenom duchu ako v minulosti. Veľké svetové platformy sa finančne trápia a musia hľadať nové cestičky, ako sa zbaviť gigantických dlhov.

Postupne pristúpili k prepúšťaniu, rušeniu rozbehnutých filmov a seriálov, ale tiež k predávaniu svojho (kedysi) exkluzívneho obsahu konkurentom. Z takéhoto predaja profituje predovšetkým Netflix, ktorý do ponuky tento rok zaradil hneď niekoľko titulov od HBO Max a Disney+. Čoskoro k nim pribudne hromada ďalších.

Prison Break
Zdroj: The Movie Database (TMDB)

Disney+ predáva Netflixu svoje seriály

Screenrant informuje, že služba Disney+ sa rozhodla Netflixu prenajať až 14 zo svojich seriálov. Nájsť medzi nimi môžeme aj veľké seriálové hity ako Nezvestní, Ako som spoznal vašu mamu alebo Prison Break. Novinky od Disney+ začnú na Netflix pribúdať už od januára budúceho roka, neprídu však všetky naraz a plán distribúcie je predstavený až do januára 2025. Netflix tak svoj obsah rozšíri o stovky hodín televíznej zábavy.

Seriály od Disney+ budú na Netflixe dostupné po dobu 18 mesiacov, naďalej však budú k dispozícii aj v rámci Disney+. Zatiaľ nie je jasné, či sa obchod týka všetkých svetových trhov, alebo iba vybraných krajín na čele s USA. Predplatitelia na Slovensku sa preto ešte definitívne tešiť nemôžu, je však pravdepodobné, že tituly od Disney+ uvidíme na Netflixe aj u nás.

Iba nedávno totiž na Netflix pribudla trojica veľkofilmov od svojho konkurenta. Menovite išlo o Votrelec: CovenantÚsvit planéty opíc a Vojna o planétu opíc. Licencia bola v tomto prípade udelená na pol roka, teda do 14. mája 2024.

Príde aj trojica filmov od HBO

Pri tituloch od Disney+ síce zatiaľ nevieme, v akej podobe ovplyvnia aj slovenského predplatiteľa a či budú na Netflix zaradené aj u nás. Isté naopak je, že na Netflix počas decembra pribudne hneď trojica veľkofilmov z konkurenčnej streamovacej služby HBO Max. Menovite ide o snímky Black Adam, DC Liga superzvierat a Elvis.

Black Adam kvíz
TMDB

Aj v tomto prípade budú filmy od HBO Max na Netflix pridávané postupne. Black Adam s Dwayne „The Rock“ Johnsonom diváci na Netflixe nájdu už v čase písania článku. Nasledovať bude zaradenie DC Liga superzvierat (22. december), no a 8-násobný oscarový nominant Elvis na Netflix dorazí v piatok 29. decembra. Všetky filmy budú na Netflix pridané v pôvodnom znení s podporou českých titulkov. S dabingom diváci filmy nájdu na HBO Max, kde trojica snímok naďalej zostáva. Už však nie exkluzívne.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -