Novodobé Statočné srdce? Trailer s Madsom Mikkelsenom láka na brutálnu historickú drámu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film The Promised Land

Rúti sa k nám ďalší klenot zo severskej kinematografie? Hviezdne obsadená filmová novinka The Promised Land to rozhodne naznačuje. Severská herecká smotánka na čele s Madsom Mikkelsenom predstavuje ťaživú historickú novinku, aké sa už dnes netočia.

Mikkelsen vystupuje ako Ludvig Kahlen, prieskumník, ktorý sa stratil svoju niekdajšiu česť aj majetok, stále si však zachováva hrdosť. Neváha tak, keď je povolaný kráľom, aby mohol skrotiť rozľahlú a údajne neobývateľnú časť krajiny. Rovnako ako jeho predkovia sa na ňu vydáva, aby na nej vybudoval usadlosť, skultivoval ju a získal pre seba šľachtický titul.

Mikkelsen bude zabudnutým vojnovým hrdinom

Konflikt však nastáva v momente, keď si ho všimne Frederik de Schinkel (Simon Bennebjerg), namyslený vznešený muž. Nemilosrdný šľachtic vidí v Kahlenovi hrozbu pre svoju moc a je ho odhodlaný za každú cenu zastaviť. Konfrontácia medzi dvojicou naberá intenzívne obrátky, pri ktorých sa ani jeden neštíti od násilia.

Snímka, ktorá bola pôvodne tvorená pod názov Bastard, vychádza z dánskeho bestselleru Kaptajnen og Ann Barbara (Kapitán a Ann Barbara). Táto ženská postava sprevádza Ludviga v jeho boji a stvárňuje ju Amanda Collin. Do podoby scenára predlohu spracoval Anders Thomas Jensen, rovnaký autor, ktorý priniesol u nás nedávno znovu uvedené Adamove jablká.

film the promised land
Zdroj: themoviedb.org

Získal už trojicu cien, skúsi to s Oscarmi

Réžiu si zobral na starosť Nikolaj Arcel, ktorého môžeme poznať vďaka filmom Kráľova aféra či Žena v klietke. Nie je divu, že s takýmito tvorcami na svojej premiére na filmovom festivale v Benátkach absolútne bodoval. Navyše k tomu si odniesol tri z Európskych filmových cien – za najlepšieho herca, najlepšiu kameru a najlepšie kostýmy.

Nečudo preto, že si chce snímka trúfnuť aj na Oscary. Veľmi dobrou správou pre našich divákov môže byť , že historickú drámu zo severskej krajiny v 18. storočí uvidíme ešte skôr ako v USA. U nich je premiéra naplánovaná na 2. februára 2024, my si ju v kinách pozrieme už od 25. januára.

Zaujal vás trailer na historický film The Promised Land? Čo hovoríte na Mikkelsena v takejto roli? Čakáte poriadne strhujúcu drámu? Zaboduje podľa vás aj na oscaroch? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -