Pokračovanie ohrozené. Duna 3 vznikne len pod jednou podmienkou, hovorí režisér

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pokračovanie série Duna v ohrození?

Denis Villeneuve priniesol adaptáciu prvej knihy od Franka Herberta, ktorá je dôležitým míľnikom pre všetkých sci-fi fanúšikov. Dlhší čas hovorí o tom, že ságu videl ako trilógiu, a preto by chcel adaptovať aj druhú knihu. Ako však teraz informuje portál Variety, zdá sa, že pokračovanie filmovej série Duna môže byť v ohrození. Režisér si zadáva tvrdú podmienku.

Druhý film sa objavil v našich kinách na prelome februára a marca a za otvárací víkend ho videlo 50 476 divákov. Zrejmé však je, že rozhodne nespomaľuje, o čom svedčia stále zaplnené kinosály. Pokračovanie príbehu Paula Atreida (Timothée Chalamet), z ktorého sa stával Fremen a viedol svoj boju proti Impériu, si chceli diváci pozrieť po celom svete. Snímka už prekročila zárobok 500 miliónov dolárov a ďalej sa nezastaviteľne šplhá k miliarde.

duna 2 recenzia film
Zdroj: TMDB

Na tretí film prikyvujú aj herci

Villenevue sa ešte pred premiérou druhej časti vyjadroval pre médiá, že už má takmer hotový scenár pre tretí film. Adaptuje knihu Spasiteľ Duny a podľa tvorcu skvele zakončuje cestu protagonistu. Preto si myslí, že tri filmy sú plne dostačujúce a tam by mala filmová sága skončiť.

Viacero členov obsadenia vyjadrilo svoj záujem o návrat do ďalšieho filmu. Zendaya v rozhovore pre Fandango povedala, že „čaká len kedy jej Denis zavolá, aby mohla povedať áno“. Povedala, že druhú knihu čítala ešte v období, keď nakrúcali prvý film a často sa tak musela myšlienkami vracať. Za návrat sú jednoznačne aj Lea Seydoux a Florence Pugh, ktorých postavy majú dostať v ďalšom filme oveľa viac priestoru.

Duna Florence Pugh
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Režisér stanovuje tvrdú podmienku

Duna: Časť prvá a Časť druhá boli ako dva celky jednej knihy tvorené takmer naraz. To opäť tvorca zdôrazňoval v nedávnom rozhovore pre magazín Empire. V ňom hovoril aj to, aké má predstavy pre pokračovanie filmu Duna a prekvapil svojim vyhlásením o dôležitej podmienke.

„Myslel som si, že bol dobrý nápad rozbehnúť veci hneď po Prvej čati. Vždy sme písali, dizajnovali a tak ďalej. Lenže to tiež znamenalo, že som bol na Arrakise nonstop 6 rokov a myslím si, že by bolo zdravé, ak by som spravil aj krok vzad. Najprv potrebujeme naozaj silný scenár. Chcem sa vyhnúť tomu, aby čokoľvek nebolo pripravené. Nikdy som takto nepracoval a teraz mám pocit, že ten prílišný entuziazmus je nebezpečný.
Keď sa k tomu chceme vrátiť, musí to byť skutočné, musí to byť relevantné. Keď niekedy spravím Spasiteľa Duny, je to preto, že chcem, aby bola lepšia ako Druhá časť. Inak to neurobím.“

Pochybnosti o kvalite znamenajú dlhšie čakanie

Podmienka režiséra je teda, aby bol tretí film ešte lepší ako druhý. Ide o naozaj vysokú métu, vzhľadom na nadšené reakcie a vysoké hodnotenia, ktoré aktuálny film sprevádzajú. Bohužiaľ to pre nás znamená, že aj keď definitívne potvrdí pokračovanie, dá si s ním načas, aby mal istotu, že pripravil najlepšiu adaptáciu, aká bola možná.

Isté obavy však panovali aj ohľadom druhého filmu. Na tlačových konferenciách a rozhovoroch pri premiérach však Villeneuve opakovane tvrdil, že si je teraz istý, že Druhá časť je lepšia ako prvá. Povedal, že pôsobí viac živo kvôli intenzive a kvalite emócií medzi postavami a akčnejšie oproti „meditatívnej“ jednotke.

Čo hovoríte, že pokračovanie filmov Duna tak skoro a možno vôbec nepríde? Myslíte si, že režisér nadobudne dostatočné presvedčenie o kvalite adaptácie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -