Stop prehnaným cenám za dáta v zahraničí. Už aj cez Revolut si kúpite cestovnú eSIM (návod)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

eSIM v mobile cez Revolut

Mimoriadne obľúbená fintechová spoločnosť Revolut konkuruje už aj mobilným operátorom. Mnohí z vás už určite poznajú túto mobilnú banku, ktorá prostredníctvom modernej a funkčnej aplikácie ponúka finančné služby hodné 21. storočia. Cez aplikáciu môžete okamžite posielať peniaze, meniť meny pri výhodných kurzoch, nakupovať kryptomeny či akcie alebo vybavovať poistenie. Okrem iného teraz Revolut začal ponúkať služby eSIM s mobilnými dátami, ktorým nemôže konkurovať ani váš operátor.

Revolut Bank UAB získal európsku certifikáciu v roku 2018. Odvtedy si nazbieral už vyše 30 miliónov používateľov (Business of Apps), mnohých z nich aj na Slovensku. Mobilná banka si ľudí získala prehľadnou aplikáciou a výhodami najmä pri cestovaní. Napríklad platobnou kartou Revolut môžete vyberať peniaze v bankomatoch cudzích bánk aj v zahraničí bez poplatku (do istej sumy). Teraz prináša Revolut ďalšiu funkciu, ktorú ocenia najmä cestovatelia: eSIM a rýchly nákup dát v zahraničí.

Po otvorení aplikácie stačí zamieriť do sekcie Lifestyle, ktorej ikona sa nachádza v pravom dolnom rohu. Následne v ponuke vyberte službu „eSIM“.

Dátové balíčky v appke Revolut

Prostredníctvom aplikácie máte prístup ku dátovým balíčkom rozdeleným na 3 skupiny:

  • Miestny (Slovensko alebo akákoľvek iná 1 krajina)
  • Regionálny (Ázia a Tichomorie, Európa, Severná Amerika)
  • Celosvetový (108 krajín)

Kupovať domáce dáta prostredníctvom Revolutu sa vám pravdepodobne neoplatí, omnoho výhodnejšie vás to vyjde u vášho operátora. Takisto neodporúčame nákup dát pre zahraničie v rámci EÚ – tu v dnešnej dobe totiž operátori ponúkajú možnosť dátovať rovnako ako na domácej sieti.

Domáce ani európske nekupujte

Iný príbeh to však je v prípade krajín, kde už tieto výhodné podmienky neplatia. Rozumejte tým krajiny roamingových zón 2 a vyššie, kde si operátori za každý prenesený MB dát pýtajú astronomické sumy.

Ak cestujete do špecifickej krajiny alebo si chcete zakúpiť dáta pre istý región, vyberte si nejaký z ponúkaných balíkov. V aplikácii nájdete rôzne veľkosti balíkov, od 1 GB až do 20 GB. Na úvod ponúka Revolut zadarmo balíky 100 MB dát celosvetovo. Po výbere môžete začať s aktiváciou, respektíve nákupom dát, ktoré zaplatíte priamo z vášho účtu Revolut.

Aktivácia prebehne priamo cez aplikáciu

Po zakúpení balíka dát vás aplikácia vyzve, aby ste si aktivovali novú eSIM. Tu Revolut zvolil partnerstvo s nadnárodným poskytovateľom mobilných služieb 1Global. Aktivácia eSIM prebehne lokálne na zariadení cez sieť, nemusíte s ním navštíviť žiadne fyzické miesto. Aktiváciu je taktiež potrebné vykonať iba raz, pri prvom nákupe dát prostredníctvom Revolutu.

V nastaveniach vášho telefónu pre mobilné nastavenia môžete následne prepínať medzi čerpaním dát z vášho primárneho čísla alebo z vašej novej eSIM 1Global.

Kupovanie dát na eSIM ponúka Revolut všetkým používateľom Androidu a iOS, ktorých zariadenia podporujú eSIM. Vo všeobecnosti platí, že dáta sú zhruba rovnako drahé ako pri konkurenčných službách (Airalo, Yesim, Airhub atď.). Tu je však výhodou, že celý proces vrátane platby prebehne v rámci aplikácie Revolut.

Spoločnosť si navyše pripravila dodatočný benefit pre používateľov s predplatným Ultra, ktorí získajú 3 GB celosvetových dát mesačne zadarmo. Viac informácií o programe eSIM Revolut nájdete na oficiálnej stránke.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -