Klientom týchto dvoch bánk nepôjdu platby ani aplikácie. Kedy a ako dlho?

Nenechajte si ujsť

Slovákom cez víkend nepôjde dvojica bankových služieb

Banky víkendy spravidla využívajú na údržbu svojich systémov a aktualizáciu aplikácií. Ani nadchádzajúce voľné dni nebudú výnimkou. Údržbu na nedeľu 21. apríla oznámil bankový dom mBank, ktorého klienti sa musia pripraviť na veľkú odstávku služieb.

Banka informuje, že v nedeľu v čase v skorých ranných a doobedných hodinách nebudú dostupné platby kartou na internete a mnohé ďalšie služby. Patria medzi ne internet banking či SMS kódy, ktoré pri overovaní platieb nebudú fungovať. Nepôjde ani mobilná aplikácia mBank. Dôvodom je plánovaná odstávka systémov. V čase 2:30 – 10:30 nebudú dostupné tieto služby:

  • internet banking
  • mobilná aplikácia
  • platby kartou na internete (ak je vyžadované potvrdenie platby v mobilnej aplikácii alebo pomocou SMS)
  • SMS
  • mLinka
  • systém žiadostí o produkty
Bezkontaktné platby kartou na slovensku
Zdroj: twmfrance.com

V prípade, že internet banking nebude fungovať ani po ukončení odstávky, banka dáva klientom jednoduchý návod. „Ak máte po ukončení odstávky problém s prihlásením do internet bankingu, vyčistite vyrovnávaciu pamäť prehliadača (tzv. cache) stlačením klávesy F5, resp. kombináciou kláves CTRL+F5, alebo vymažte cookies vo vašom prehliadači.“

Nepôjde ani ČSOB

Údržbu na víkend oznámila aj banka ČSOB. V tomto prípade nedôjde k obmedzeniu internetových platieb, ale iba služieb Moja ČSOB a ČSOB SmartBanking.

V piatok 19. apríla v čase od 22.00 hod do soboty 07.00 hod a v nedeľu 21. apríla v čase od 00.30 hod do 11.00 hod dôjde pre plánovanú prevádzkovú odstávku k celkovému obmedzeniu služieb Moja ČSOB a ČSOB SmartBanking. Služba ČSOB API (PSD2) nebude dostupná v piatok 19. apríla v čase od 22.00 hod do soboty 06.15 hod a v nedeľu 21. apríla v čase od 00.30 hod do 12.20 hod.

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -