Ikonický herný horor dostane film. Natočí ho režisér zo sveta V zajatí démonov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Horor Until Dawn dostane film

Vývojárske štúdio Supermassive Games prinieslo v roku 2015 hororový titul Until Dawn, ktorý sa okamžite stal hitom u hráčov i kritikov. Gameplay štýl už sám o sebe pripomína interaktívny film, preto nie je prekvapením, že sa takmer desať rokov od svojho vydania dočká filmového spracovania. Natočí ho známy režisér hororov, ktorý prispel aj do univerza V zajatí démonov.

Na režisérsku stoličku sadne David F. Sandberg, ktorý má na konte horory Annabelle 2: Stvorenie zla, Nezhasínaj! alebo komiksovky Shazam! a Shazam! Hnev bohov. Od superhrdinského žánru sa tak vracia späť k svojim hororovým koreňom. Server The Hollywood Reporter informuje, že film bude milostným listom hororovému žánru s hodnotením R so zameraním na herecký ansámbel.

Film Until Dawn
Zdroj: PlayStation / Supermassive Games

Najnovšiu verziu scenára pripravil nemenej známy Gary Dauberman (To Kapitola 2, Mníška), ktorý prebral opraty po Blairovi Butlerovi (Pozvánka do pekla). O prenesenie na strieborné plátna sa postarajú produkčné spoločnosti Screen Gems a PlayStation Productions.

Tajomstvá opustenej horskej časti Blackwood Mountain

Príbeh exkluzivity pre konzoly PlayStation sa sústreďuje na osem priateľov uväznených spolu na odľahlej horskej chate. Rýchlo však zisťujú, že nie sú sami. Počas jednej noci odhaľujú desaťročia skryté tajomstvá a musia prekonať všetok strach a hrôzy, aby prežili do ďalšieho rána.

Svoje tváre prepožičali hrateľným postavám napríklad Rami Malek (Bohemian Rhapsody), Brett Dalton (Agenti S.H.I.E.L.D.) alebo Hayden Panettiere (Vreskot 4). Zatiaľ nie je potvrdené, či sa niekto z pôvodného obsadenia vráti aj pre filmovú adaptáciu.

Film Until Dawn
Zdroj: PlayStation / Supermassive Games

Zaujímavosťou je, že jedným z hlavných stavebných základov hry je takzvaný motýlí efekt alebo efekt motýlieho krídla. Akékoľvek, aj to najmenšie rozhodnutie alebo pochybenie hráča môže zapríčiniť smrť ktorejkoľvek z ôsmych postáv. Celú noc tak môžu prežiť všetci, iba niektorí alebo aj vôbec nikto.

„Keďže naše partnerstvo so spoločnosťou Sony Pictures neustále rastie, sme nadšení, že pracujeme na našom prvom filme so spoločnosťou Screen Gems. Until Dawn je obľúbená hra PlayStation pre fanúšikov, ktorej sa už nevieme dočkať,“ povedal vo vyhlásení Asad Qizilbash, riaditeľ PlayStation Productions. Doposiaľ nám pod hlavičkou spoločnosti priniesli filmy Uncharted a Gran Turismo.

Hrali ste tento hororový titul a tešíte sa na film Until Dawn? Veríte, že sa režisér David F. Sandberg úspešne vráti do vôd hororu? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: thehollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -