Jednu z najikonickejších hier spravia ako film. Hideo Kodžima a Death Stranding si práve našli svoj domov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Svetlo sveta práve uzrela skvelá správa pre hráčov i fanúšikov filmov. Iba pred pred pár dňami sme vás vo veľkom súhrne informovali o nadchádzajúcich adaptáciach videohier, medzi ktorými sa môžeme tešiť na tituly ako God of War, Ghost of Tsushima či budúcoročný seriál Fallout. Opomenúť sme nemohli ani Death Stranding, ktorý v roku 2019 mnohých síce neočaril svojou hrateľnosťou, no jeho príbeh patrí medzi to najlepšie, čo multimediálny svet kedy priniesol.

Ešte aby nie, keď za titulom stál japonský vizionár Hideo Kodžima so svojou spoločnosťou Kojima Productions. Tvorca série Metal Gear Solid veľmi rád pripomína, že „70 % jeho tela tvoria filmy“. Preto bolo len otázkou času, kedy pod vlajkou svojej firmy prinesie prvý celovečerný film.

Už len samotný Death Stranding obsahoval celých 7 hodín nehrateľných cutscén, pričom najdlhšia z nich trvala 31 minút. Kodžima sám prehlásil, že hranica medzi videohrami a filmami je stále tenšia, o čom nás presvedčí aj jeho herná novinka.

Na nedávnej udalosti The Game Awards 2023 predstavil v spolupráci s Xbox Game Studios hororový titul OD. Ten má otestovať náš prah strachu a vytvorí veľmi jedinečný, ​​pohlcujúci a úplne nový štýl hry – alebo skôr novú formu médií.

Teda doslova niečo medzi filmom a hrou. Z hereckých mien tu môžeme očakávať Sophiu Lillis (To), Huntera Schaffera (Eufória) a Udo Kiera (Frankenstein). Kodžima na hre dokonca pracuje s významným hororovým režisérom Jordanom Peeleom, ktorý stojí za hitmi Uteč, My alebo Nie, nie.

Film Death Stranding natočí štúdio A24

Vráťme sa ale späť k filmu Death Stranding, o ktorom už dlhšie vieme, že naozaj vznikne. Teraz prichádza naozaj skvelá a nečakaná správa – v spolupráci s Kojima Productions ho natočí štúdio A24. Táto nezávislá mediálna spoločnosť sa síce preslávila horormi, no dnes prináša do kín oscarové filmy. Medzi ich najznámejšie projekty patria napríklad Všetko, všade, naraz, Hovor so mnou! či Veľryba. Za tento rok sa môžu uchádzať o hneď niekoľko Oscarov, a to filmami Minulé životy, The Zone of Interest alebo The Iron Claw.

O tom, že film Death Stranding dorazí pod hlavičkou štúdia A24, sa dozvedáme naozaj bizarným spôsobom. Vo svojom oficiálnom obchode vydali tričko „A24 x Kojima Productions Death Stranding Logo Tee“, ktoré spája logo A24 s prvkami Death Stranding. Popis prezrádza viac:

„Je to oficiálne: uzavreli sme partnerstvo s Kojima Productions na adaptácii celovečerného hraného filmu Hidea Kojimu s názvom DEATH STRANDING. Podeľte sa o svoje vzrušenie s naším novým tričkom s logom A24 inšpirovaným DS, ktoré obsahuje vlastný tkaný štítok A24 x Kojima Productions.“

Film nebude priamou adaptáciou hry, no „predstaví nové elementy a postavy z univerza Death Stranding,“. Hideo Kodžima tiež ešte v lete prehlásil, že sa podieľa na produkcii, dozore, plánovaní, vzhľade, dizajne a obsahu filmovej adaptácie DS, len nebude mať na starosti réžiu. V našom článku z júna sme diskutovali o tom, že by sa réžie potenciálne mohol chytiť Nicolas Winding Refn (DriveNeon Demon). Je totiž Kodžimovým dobrým priateľom a v pôvodnej hre zohral dôležitú hereckú úlohu.

Death Stranding 2 je v príprave

Tá je skutočne napakovaná známymi tvárami. Hlavnú úlohu Sama Portera Bridgesa stvárnil Norman Reedus a ďalej sa ukázali Mads MikkelsenLéa SeydouxMargaret QualleyTroy BakerTommie Earl Jenkins či režisér Guillermo del Toro. Preto sa určite nebojíme o to, aké impozantné herecké obsadenie vyberie pre filmovú adaptáciu. Zároveň sa niektoré z vyššie spomenutých mien môžu ukázať aspoň v cameo úlohe.

Kodžima zároveň pracuje na hernom pokračovaní Death Stranding 2, kedy na minuloročnom The Game Awards predstavil prvý trailer. Z pôvodného obsadenia sa vrátia Norman Reedus, Léa Seydoux a Troy Baker, ktorých doplnia i nové tváre – Elle Fanning (Neon Demon) či Shioli Kutsuna (Deadpool 2). Dátum vydania herného pokračovania ani filmovej adaptácie zatiaľ nepoznáme.

Tešíte sa, že sa film Death Stranding spája so spoločnosťou A24? Máte od príbehu vysoké očakávania? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -