Hideo Kodžima je „hlboko zapojený“ do filmu Death Stranding. Na režisérsku stoličku však nesadne

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Doposiaľ to nebolo oficiálne potvrdené, teraz to máme čierne na bielom. Japonský videoherný vizionár Hideo Kojima naozaj pripravuje film Death Stranding. Titul z roku 2019 po stránke hrateľnosti mohol pôsobiť ako „kuriérsky simulátor“, priniesol však bezkonkurenčný príbeh, ktorý zamotal hlavu i rozplakal nejedného hráča. Ako uvádza samotný herný režisér, 70 % jeho tela tvoria práve filmy. Vo svojej knihe The Creative Gene rozpráva aj o tom, ako ho filmy, hudba a knihy inšpirovali pri tvorbe Death Stranding či Metal Gear Solid. Preto bolo len otázkou času, kedy prerazí do filmového priemyslu.

Death Stranding skutočne pôsobil ako filmový zážitok. K tomu dopomohlo naozaj impozantné herecké obsadenie vrátane Normana Reedusa, Madsa Mikkelsena, Léy Seydoux, Margaret Qualley, Troya Bakera, Tommie Earl Jenkinsa či režisérov Guillerma del Tora a Nicolasa Winding Refna. Film nebude priamou adaptáciou hry, no „predstaví nové elementy a postavy z univerza Death Stranding,“. To znamená, že sa môžeme tešiť na nové, nepochybne veľmi známe tváre z Hollywoodu.

Nicolas Cage a Hideo Kojima
Nicolas Cage a Hideo Kojima, Zdroj: twitter.com

Hideo Kojima nebude režírovať film Death Stranding

Sídlo štúdia Kojima Productions v japonskom Tokiu pravidelne navštevujú slávni herci, o čo sa Hideo rád delí fotkami na svojom Instagrame a Twitteri. Len nedávno ich navštívil Keanu Reeves či Nicolas Cage. Otázka je jasná – stretli sa kvôli cameo úlohe v pripravovanej hre Death Stranding 2 (prvá časť ich mala neúrekom) alebo Kojima vyberá obsadenie do svojho filmu? Dozvedáme sa totiž, že je „hlboko zapojený“ do jeho vývoja, režisérsku stoličku však prenechá niekomu inému. Aj ohľadom otázky režiséra máme jasné náznaky.

„Aby bolo jasné, hlboko sa podieľam na produkcii, dozore, plánovaní, vzhľade, dizajne a obsahu filmovej adaptácie DS, len nemám na starosti réžiu.“

Nicolas Winding Refn na poste režiséra?

Potvrdil tým, že má filmovú adaptáciu pod svojím drobnohľadom, režírovať ho však nebude. Kto by sa teda mohol postaviť za kameru na poste režiséra? Potenciálne sa nám ponúka jedno meno – Nicolas Winding Refn. Podľa Instagramu sú za posledné dni, týždne a mesiace v častom kontakte, či už osobne alebo prostredníctvom videohovorov. Samozrejme to môže znamenať, že sa dánsky filmový režisér vráti v druhej časti hry do úlohy Heartmana. Alebo spolu skutočne pracujú na filmovej adaptácii hry?

Winding Refn v minulosti priniesol filmy ako Drive, Neon Demon či seriály Copenhagen Cowboy a Too Old to Die Young. Jeho „mysteriózny“ štýl réžie by sa tak viac ako dosť hodil na film Death Stranding. Ide len o naše špekulácie, skutočnú pravdu nám odhalí až čas. Oficiálne o filme vieme len to, že ho budú produkovať Kojima za Kojima Productions a Alex Lebovici (Barbar) za svoju spoločnosť Hammerstone Studios, ktorá bude snímku plne financovať.

Nie je teda vôbec isté, či bude spadať pod vlajku PlayStation Productions. Tí zatiaľ vydali film Uncharted, seriál The Last of Us a do kín sa blíži ich Gran Turismo. Ďalej majú v pláne snímku Ghost of Tsushima či seriály Twisted Metal a God of War.

Tešíte sa, že film Death Stranding do veľkej miery vyvíja aj otec hry Hideo Kojima? Myslíte si, že v ňom uvidíme aj Keanu Reevesa alebo Nicolasa Cagea? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -