Horor Návrat do Silent Hill povedie režisér kultovej jednotky. Adaptuje druhú časť hernej série!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Return to Silent Hill

Fanúšikovia hororovej značky od Konami môžu oslavovať. Len pred pár hodinami sme sa dozvedeli, že druhá časť z roku 2001 dostane remake na PC a PlayStation 5. Teraz nám oznamujú, že sa chystá podľa neho aj film Return to Silent Hill. A čo je ešte lepšou správou – prinesie ho režisér toho pôvodného.

Ten prišiel ešte v roku 2006. Snímka o matke so stratenou dcérou v meste s neustále padajúcim popolom a čoraz temnejšími a desivejšími tajomstvami si už odvtedy získal kultový status. V roku 2012 síce vzniklo pokračovanie, nebolo však od rovnakých tvorcov a prepadlo u kritikov aj fanúšikov. Preto ho bude nová verzia ignorovať a teraz pôjde o štandardné pokračovanie.

christophe ganse silent hill
Zdroj: gameranx.com

Vracia sa režisér pôvodného filmu

Pôvodnú adaptáciu pripravil Christophe Gans. Od tohto času pripravil ako režisér iba jediný film. Ide o francúzsku verziu Krásky a zvieraťa z roku 2014, kde si hlavné úlohy zahrali Vincent Cassel a Léa Seydoux. Preto je vynikajúcou správou, že sa vracia po viac ako 15 rokoch!

Prinesie adaptáciu hry Silent Hill 2. Povedal, že z nej sa objaví množstvo ikonických postáv a záporákov, na ich čele samozrejme nemôže chýbať Pyramid Head. Podľa jeho slov pôjde však ešte o viac „psychologický horor“, než ako to bolo pri prvej časti.

film return to silent hill
Zdroj: screenrant.com

Ešte väčší psychologický horor – čistá nočná mora

Projekt je vo veľmi skorej fáze vývoja a preto nie je známych veľa detailov. Z deja prezradil iba veľmi krátku synopsu. Povedal, že sa zameria na mladého muža, ktorý sa vracia do Silent Hillu, kde kedysi spoznal veľkú lásku. To, čo tam nájde teraz, však bude čistá nočná mora.

Samotný tvorca hovorí o tom, že si vybral jeden z najlepších príbehov a hru označuje za „veľký umelecký úspech“. To potvrdil aj producent Victor Hadida, ktorý sa tiež vracia v tejto úlohe od pôvodného filmu. On však doplnil, že chcú zostať verní duchu pôvodnej hry ako sa len dá, avšak dať jej aj modernejší zvrat.

Ste radi, že film Return to Silent Hill povedie režisér pôvodného filmu z roku 2006? Patríte medzi jeho fanúšikov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Určite áno, ale viac neznámeho viac hmly viac temnoty viac bossov. Ale aby to nevyzeralo ako hra alebo bez nejakých zásadných klišé, ktoré sú povinnosť pre tento daný supzaner v inej realite tohoto času. Zatiaľ čo sa týka atmosféry deja a ikony detailov sa len Kruh 1 a Sillent hill chytá originalitou. Takže uvidíme ako sa to pohne. Hellraiser novy sa veľmi podaril, podľa možností.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -