Kingdom Hearts IV je v príprave, oznámili Square Enix na oslavách 20. výročia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kingdom Hearts IV je v príprave

Akým spôsobom lepšie osláviť výročie hernej série ako oznámením, že sa pripravuje ďalšia časť. To presne spravili počas víkendu Square Enix na prezentácii v japonskom Tokiu. Prišla od nich správa, spolu s takmer 8-minútovým trailerom, ktorý oznamuje, že Kingdom Hearts IV je v príprave. Spolu s ním aj nová hra pre mobilné telefóny Kingdom Hearts Missing-Link.

Vybrali si ten najlepší čas, pretože franšíza oslavuje svoje 20. výročie. Naozaj, už je to rok 2002, kedy sme sa po prvý raz dočkali nepravdepodobného spojenia, ktoré ale výborne funguje doteraz. Dostávame totiž postavy z ich známej série Final Fantasy, ktoré sa stretávajú s tradičnými postavičkami od Disneyho.

kingdom hearts donald goofy
Zdroj: collider.com

Jedinečný hrdina Sora, Goofy a Donald

Akčné RPG nám predstavuje hrdinu menom Sora. Cestuje medzi jednotlivými ríšami a stretáva rôznorodé charaktery zo širokého spektra oboch spoločností. Zo série už vyšlo dohromady 9 hier, avšak pri niektorých ide o odbočky od hlavnej série alebo doplňujúce príbehy. Preto má novopredstavený titul číslovku 4.

Teraz sa však dočkáme novej časovej linky, ktorú v traileri trvajúcom 7:40 nazvali „Lost Master Arc“. V ňom sa s hlavným hrdinom presunieme zo známych svetov Scala ad Caelum do mesta nazvaného Quadratum. Síce môže dosť pripomínať súčasné Tokio, tvorcovia nás ubezpečujú, že ide o čisto fiktívne prostredie.

V novom prostredí

S presunom do mestského prostredia dostávame aj viac realistickú grafiku. Oproti animákovej z predošlých dielov ide o zásadnú zmenu. Samozrejme ale nebude chýbať dynamickosť, noví nepriatelia, ale chýbať nebudú ani starí. Veď nebolo by Kingdom Hearts bez Heartless. Bude nám predstavená aj nová postava, o ktorej veľa nevieme. Jej meno je Strelitzia. Netreba sa však obávať, v závere sa objavia aj verní spoločníci, Donald a Goofy.

Udalosť okrem oznámenia nového titulu obsahovala aj ďalšie súčasti, aby oslávili druhé desaťročie. Na jej začiatku ešte vystúpil manažér tejto značky Ichiro Hazama, ktorý samozrejme vyjadril svoje nadšenie ohľadom predstavenia Kingdom Hearts Missing Link a Kingdom Hearts IV. Vyjadril vďačnosť dlhoročným fanúšikom po celom svete a dal priestor tým, ktorí vedia povedať o nových možnostiach pre Soru viac.

Nové dobrodružstvá pre Soru

Nimi boli napríklad riaditeľ spoločnosti, ale nechýbala ani Nana Gadd, ktorá je riaditeľkou Walt Disney Games. Pri spoločnom vystúpení na pódiu uviedla:

„Sora je originála postava z Disney videohier ako žiadna iná. Je milovaný naším tímom a fanúšikmi naprieč celým svetom. Je nám cťou, že môžeme pracovať s Tetsuyom Nomurou a jeho tímom už po dve dekády, aby sme mohli predstavovať tieto originálne príbehy o objavoch, odvahe a priateľstve. Tento krátky náhľad na Sorove ďalšie dobrodružstvo je iba začiatkom – nevieme sa dočkať, kedy vám ukážeme viac, keď bude správny čas.“

Nechýbali ani veľké čísla na oslave

Chýbať však nemohol ani skladateľ hudby pre sériu, Yoko Shimomura. Priniesol pôsobivé hudobné číslo s orchestrom naživo. Na pódiu pritom dopĺňali atmosféru sklenené vitráže, ktoré ukazovali scenérie z hry. Spolu s nimi sme počas celého večera dostávali prezentáciu rozličných artworkov.

Kingdom Hearts 4 je iba v skorej fáze vývoja a preto ešte nepoznáme dátum vydania. Podobne je to aj s hrou pre mobilné telefóny, Missing-Link. Pri nej ešte nepoznáme presné vydanie, avšak zverejnili, že beta verzia bude dostupná pre tých, ktorí ju chcú testovať, už počas augusta 2022.

Ste fanúšikmi tejto hernej série? Potešilo vás, že je v príprave Kingdom Hearts IV? Siahnete prípadne aj po hre pre mobilné telefóny? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -