Na HBO Max sa chystá seriál Aqualad o LGBTQ+ hrdinovi z DC

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

HBO Max prinesie seriál Aqualad

HBO Max pripravuje seriál Aqualad o tomto menej známom hrdinovi z DC za posledné roky. Ako to často pri podobných postavách býva, toto označenie nieslo viacero postáv. Prvý z nich sa objavil pomerne nedávno, v roku 2010 v zošitovke Brightest Day #4. V podstate by sa dalo povedať, že položil základy aj pre novodobú Young Justice v tomto svete.

Lenže v tejto tímovke sa novým nositeľom superhrdinského mena stal Kaldur’ahm. Avšak zaujímavosťou pri tom je, že touto postavou DC veľmi silne podporuje LGBTQ+ komunitu. Každý predstaviteľ Aqualada do nej totiž spadal. Najsilnejšie sa na to ale zameral tento príbeh, ktorý do seriálovej podoby prinesie Charlize Theron ako producentka.

aqualad
Zdroj: screenrant.com

Dramédia podľa grafickej novely spred dvoch rokov

Prvý skok do hranej verzie bude pre postavu z grafickej novely You Brought Me the Ocean (teda Priniesol si mi oceán). V roku 2020 ju priniesol autor Alex Sanchez. Ilustrátorkou a tvorkyňou grafiky mu v tomto prípade bola Julie Maroh. V centre je mladý chlapec menom Jackson Hyde.

Žije v púštnom území v Novom Mexiku, kde vôbec nie je spokojný. Silná vnútorná túžba ho stále volá k oceánu, kam sa vyberie. Pri ňom postupne odhaľuje svoje superschopnosti spojené práve s vodou. Nájde však aj oveľa viac, keď sa zamiluje do svojho spolužiaka zo strednej školy, ktorý je kapitánom v plaveckom tíme, Kennyho Liua.

you brought me the ocean charlize theron
Zdroj: gaytimes.co.uk

Produkuje Charlize Theron

Produkciu si zobrala na starosť hollywoodska osobnosť, ktorú môžeme poznať ako hlavnú hviezdu filmov Atomic Blonde či jednu z hlavných v Mad Max: Zbesilá cesta. Seriál popisuje ako dramédiu, teda kombináciu drámy a komédie. Ešte nie je známy žiaden režisér ani autor scenára.

Nie je tak ani známe do ktorého z vesmírov, ktoré môžeme poznať z DC hranej podoby, zapadá. Je možnosť, že môže byť súčasťou DCEU alebo seriálového Arrowverse. Avšak sa samozrejme núka aj možnosť, že bude samostatným projektom, v ktorom budú vystupovať niektoré známe postavy, podobne ako Doom Patrol.

aqualad
Zdroj: comicbook.com

Črtá sa Young Justice?

Seriál Aqualad však môže podporovať aj tvrdenia, že eventuálne dostaneme Young Justice. Predsa len sa nám v poslednej dobe predstavuje čoraz viac mladých hrdinov. Onedlho dostaneme na rovnakej streamovacej službe filmy Batgirl a Blue Beetle a do kín je naplánovaný Static Shock. A päť mladých hrdinov je už dostatočný počet na to, aby to bola náhoda…

Otázkou, ktorá je v tomto prípade namieste, je či sa v DCEU niekedy stretnú Aqualad aj Aquaman. Vzhľadom na nedávne posunutie premiéry filmu Aquaman: Stratené kráľovstvo na budúci rok by nás neprekvapili aj nejaké pretáčky a prípadne malé cameo od tohto hrdinu. Avšak to už je zrejme iba strieľanie do priestoru, zrejme sa zatiaľ nechystá stretnutie s Jasonom Momoom.

Poznáte z DC aj hrdinu menom Aqualad? Čo si myslíte o jeho samostatnom seriáli, ktorý pripraví Charlize Theron? Je tiež podľa vás správnym krokom, že je predstavený ďalší homosexuálny charakter? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -