Death Stranding 2 šokuje, hráči ničomu nerozumejú. Kodžima prepisuje videohernú históriu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hideo Kodžima šokoval hráčov na State of Play

Nerozumieme absolútne ničomu. A to je len dobre, pretože japonský vizionár Hideo Kodžima neostal svojej povesti nič dlžný. Počas PlayStation prezentácie State of Play predstavil šialený trailer na Death Stranding 2, ktorý potvrdzuje aj vopred uniknutý názov. Namiesto špekulácií ohľadom príbehu sa pozrime na fakty – pokračovanie s podtitulom On the Beach dorazí v roku 2025.

Takmer desaťminútová ukážka strieda graficky nádherné cinematic sekvencie s gameplay zábermi, ktoré odhaľujú nové mechaniky i vozidlá. Vidíme aj plejádu nových postáv na čele s filmovým režisérom Georgeom Millerom (Mad Max: Zbesilá cesta), ktorý charakteru prepožičal tvár podobne ako Guillermo del Toro v jednotke. Na konci zazrieme herečku Elle Fanning (Neon Demon), podľa všetkého v dvoj-úlohe. Rovnako ako Margaret Qualley stvárnila postavy Mamy a Lockne.

Trailer na Death Stranding 2: On the Beach

V hlavných úlohách sa opäť predstavia Norman Reedus ako Sam Porter Bridges a Léa Seydoux ako Fragile. Zároveň nám približujú návrat Troya Bakera ako záporáka Higgsa, ktorý sa z „Pláže“ navrátil späť medzi živých. No tentoraz v tele kyborga, s líčením klauna a elektrickou gitaro-puškou… Pokiaľ vám to nepríde dostatočne bizarné, začne bojovať s obrovským robotickým samurajom, ktorého podľa všetkého ovláda mŕtve dieťa!

Samovi sa v rámci UCA (United Cities of America) úspešne podarilo prepojiť Severnú Ameriku. Teraz ho Fragile ako veliteľka osobnej spoločnosti Drawbridge verbuje na novú cestu, ktorej cieľom bude spojiť Mexiko a ďalšie regióny, ktoré nespadajú pod UCA:

„Vydaj sa na inšpiratívnu misiu ľudského spojenia za hranicami UCA. Sam – spolu so spoločníkmi – začína novú cestu, aby zachránil ľudstvo pred vyhynutím. Pripoj sa k nim na cestu svetom, ktorý trápia nepriatelia z iného sveta, prekážky a znepokojujúca otázka: mali by sme sa pripojiť? Legendárny tvorca hier Hideo Kodžima znova mení svet krok po kroku.“

Death Stranding 2: On the Beach dorazí na konzoly PlayStation 5 až v roku 2025. O špecifickejšom dátume vydania či verzii pre PC nie sú známe bližšie informácie.

Death Stranding 2: On the Beach
Zdroj: Kojima Productions / PlayStation

Návrat k špionážnemu žánru

Na záver nám samotný Kodžima prezradil, že jeho spoločnosť Kojima Productions pripravuje pre PlayStation úplne novú IP. Nesie pracovný názov Physint a vráti sa k špionážnym koreňom otca série Metal Gear. Tvrdí, že tento hybrid hry a filmu bude „vyvrcholením jeho 40-ročnej práce“.

„Je to úplne nová akčná špionáž pre ďalšiu generáciu. Bude vytvorená pomocou špičkových technológií a najlepších talentov z celého sveta, a to ako z filmu, tak aj z videohier. Samozrejme, toto je interaktívna hra, ale vzhľad, príbeh, téma, obsadenie, herecké výkony, móda, zvuk, atď… to všetko je na ďalšej úrovni digitálnej zábavy, ktorú možno nazvať filmom.“

Plnohodnotný vývoj začne po vydaní Death Stranding 2. Celé predstavenie bolo nakrútené v štúdiách Columbia Pictures – ktoré patrí pod Sony Pictures – takže spojenie hry a filmu očividne myslí vážne.

Popri pokračovaní Death Stranding a novej špionážnej IP pripravuje Kodžima aj hororový titul OD pre Microsoft a filmovú adaptáciu Death Strandingu so štúdiom A24.

Zdroj: kojimaproductions.jp, playstation.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -