Apple hernou konzolou? Aj na iPhony mieri exkluzívna hra, ktorá ich vyžmýka do absolútneho maxima

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Death Stranding prichádza na iPhone a Mac

Apple sa rozhodol aj naďalej rozširovať svoju hernú knižnicu. Na prelome októbra a novembra pribudli dve z Resident Evil hier, teraz prichádza ďalší skvelý titul. Ako informuje The Verge, už o pár dní pribudne postapokalyptická hra Death Stranding na iPhone a Mac. .

Hideo Kojima vytvoril hru ako svoj prvý samostatný titul po odchode z firmy Konami.  Láka výborne spracovaným pochmúrnym prostredím, hlavnej postave prepožičal tvár herec Norman Reedus. Okrem neho sa tu ukázali Mads Mikkelsen či Léa Seydoux. Hra bola vydaná v roku 2019 , o tri roky neskôr bolo oznámené aj pokračovanie.

Predbehla aj iné očakávané tituly

Samotný Kojima oznámil, že tento titul príde na zariadenia od Applu na ich akcii s názvom WWDC. Tak jeho hra Death Stranding, dokonca v rozšírenej verzii Director’s Cut predbehne ešte iné oznámené tituly pre tento rok. Nimi majú byť Tom Clancy’s The Division Resurgence a Assassin’s Creed Mirage.

Vydania postapo hry sa priaznivci Applu dočkajú už 31. januára. Momentálne oficiálna stránka ponúka predpredaj s 50% zľavou, čím dostáva hra lákavú cenovku 19,99 dolára (teda 18,40 v eurách). Veľkou výhodou je, že titul stačí zakúpiť raz a bude dostupný na viacerých platformách.

apple death stranding
Zdroj: app.apple.com / Screenshot

Do konca mesiaca s lákavou cenovkou

Podporu hry majú iPhone 15 Pro a Pro Max a modely Macov a iPadov, ktoré sú v súčasnosti vybavené čipom zo série M (M1 alebo novší). Hra z otvoreného sveta zaberie na disku v Macu 69,75 GB a jeho iOS verzia bude vyžadovať približne 50 GB voľného miesta.

Výbornou správou je, že prichádza aj verzia hry Director’s Cut, ktorá bola vydaná v roku 2021. Vďaka nej dostanú aj používatelia Apple zariadení exkluzívny obsah ako rozšírené príbehové misie a ďalšie možnosti v hre. Tiež pribudne lepšia funkčnosť stabilizácie, čo zrejme ocenia hlavne ľudia hrajúci na smartfónoch. A ako čerešnička na torte pribudnú vybrané predmety z Half-Life alebo Cyberpunk 2077.

Čo hovoríte na to, že hra Death Stranding prichádza aj na iPhone a Mac zariadenia? Páči sa vám rozširujúca sa herná knižnica Applu? Patríte medzi jej priaznivcov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -