Hra Black Panther bola oznámená. EA na nej pracuje s veteránmi videoherného priemyslu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hra Black Panther oznámená

Spoločnosť EA (Electronic Arts) uzavrela novú dohodu s Marvelom. Na ich tlačovej konferencii počas týždňa oznámili, že z ich radov príde hra Black Panther. Pracovať na nej však budú s firmou, ktorá má názov Cliffhanger Games a sídli v Seattle. Menej známy názov však v sebe skrýva skutočných veteránov videoherného priemyslu.

Veľká časť ich tímu totiž pracovala predtým na veľkých áčkových tituloch ako God of War, Halo či Call of Duty. Viacerí z nich sem prešli od zoskupenia Monolith Games, ktoré zrejme netreba toľko predstavovať. Pochádza od nich napríklad séria F.E.A.R., ale aj najlepšia RPG dvojica posledných rokov zasadená do Stredozeme.

black panther hra
Zdroj: geektyrant.com

Sily spájajú tvorcovia Shadow of Mordor aj God of War

Hovoríme samozrejme o hrách Middle-earth: Shadow of Mordor a Shadow of WarMenovite na nich pracoval napríklad Kevin Stephens, ktorý bude hlavnou osobou dohliadajúcou na projekt s čiernym panterom. Takto sa o ňom vyjadril na spomenutej tlačovke:

„Oddali sme sa tomu, aby sme fanúšikom doručili nekompromisný a autentický Black Panther zážitok, kým im dávame viac vplyvu a kontrolu nad naratívom. Tak zažijú ešte intenzívnejšiu, príbehom poháňanú videohru.

Wakandu vidíme ako bohaté superhrdinské a hráčske pieskovisko a našou misiou je vyvinúť nielen epický svet pre milovníkov Black Panthera, ale pre všetkých, ktorí chcú skúmať prostredie Wakandy tak veľmi, ako to chceme my.“

Tak skoro po nej nesiahneme…

Toto sú zatiaľ jediné informácie, ktoré o hre prezradili. Nemali by sme čakať, že ju uvidíme tak skoro, pretože EA dalo jasne najavo, že kým vybuduje Cliffhanger Games do finálnej podoby, tak to môže zabrať ešte „zopár ďalších rokov“.

Hra, ktorú opisujú, je však rozhodne vecou, ktorú by hráči chceli vidieť. Fiktívny štát Wakanda sa na plátnach veľkolepo ukázal, vždy sme mali z neho možnosť vidieť iba útržky. Ako rozľahlý, otvorený svet, by poskytol nesmierne možnosti. Otázkou by stále zostávalo aj za ktorého pantera by sme mohli hrať…

Páči sa vám, že bola potvrdená hra Black Panther? Radi by ste aj vy skúmali Wakandu priamo ako jeden z panterov? Ktorý si myslíte, že by to mohol byť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -