KVÍZ – Bojoval/a by si na strane Wakandy alebo Talokanu? Urob si náš kvíz a zisti to

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Black Panther 2 kvíz

Chadwick Boseman síce zomrel, no jeho odkaz pokračuje ďalej. Vidíme to hlavne v najnovšom filme Black Panther: Wakanda Forever, ktorý bol venovaný práve tomuto zosnulému hercovi. Vo filme sa však objavil aj nový národ morských ľudí, ktorí budú bojovať proti Wakande. Urobte si náš kvíz a zistite, na strane ktorého národa z filmu Black Panther 2 by ste boli vy.

Film bol, ako inak, plný zvučných mien, pričom mnoho z nich sme videli aj v prvom filme. Šlo tak napríklad o Letitiu Wright (Shuri), Lupitu Nyong’o (Nakia), Danai Guriru (Okoye), Winstona Dukea (M’Baku), Martina Freemana (Everett K. Ross) či Angelu Bassett (Ramonda). Svoj debut ale zažili napríklad Dominique Thorne (Riri Williams) alebo Tenoch Huerta (Namor).

Black Panther 2
Zdroj: theplaylist.net

Wakanda vs. Talokan

Wakanda je technologicky vyspelá krajina, ktorá sa skrýva niekde v Afrike. Vybudovali ju na veľkom ložisku vibránia, najtvrdšieho kovu na Zemi. To jej dopomohlo k tomu, aby sa stala veľmi technologicky schopnou a vyspelou. Tvorí ju 5 kmeňov, ktoré spolu väčšinu času dobre vychádzajú. Jej hlavným ochrancom je Black Panther, pričom toto poslanie sa predáva z generácie na generáciu.

Talokan je na tom ale veľmi podobne. Ide o podmorskú krajinu, ktorá leží hlboko pod hladinou oceánu neďaleko Mexika. Tiež leží nad bohatým ložiskom vibránia, čo jej dodáva taktiež navrch v istých smeroch. Jej obyvatelia sa prispôsobili životu pod vodou a v hlavnom meste majú dokonca aj umelé slnko. Ich ochrancom je už zhruba polstoročie mutant Namor, ktorý je zároveň ich vládcom.

Black Panther Talokan
Zdroj: nerdist.com

Talokan je veľmi podobný Atlantíde, pričom v komiksoch je to práve ona, ktorej Namor vládne. Pre filmovú verziu to však zmenenili, a to aj preto, aby sa viac preskúmavali iné kultúry (v tomto prípade aztécka či mayska). Druhým dôvodom bolo konkurenčné DC, v ktorom Atlantídu predstavili na veľkom plátne pár rokov dozadu. Štúdio Marvel určite nechcelo, aby došlo k zamieňaniu, a tak vytvorili úplne novú podmorskú kultúru.

Kvíz

Čo vám vyšlo v kvíze? Podeľte sa o to s nami dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -