Aj videohry budú môcť získať Grammy. Hudobné ocenenia pridali novú kategóriu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Videohry budú môcť získať Grammy

Ak ste si mysleli, že sa hudobnej zložke z vašej obľúbenej hry nedostalo dosť uznania, teraz sa to bude môcť zmeniť. Už aj videohry budú môcť získať Grammy. Je to vďaka novým pridaným kategóriám, ktoré prichádzajú na 65. odovzdávanie ocenení, teda ročník 2023.

Novou kategóriou je aj Originálny autor skladby roka (nie klasickej). Doteraz cenu neodovzdávali tým, čo písali skladby. Ďalej sa bude udeľovať cena za Najlepšiu pieseň, ktorá dokázala spraviť sociálnu zmenu. Teda skladby o aktuálnych udalostiach, ktoré dokážu bojovať proti rasizmu, homofóbii a iným predsudkom. No a spomínaná kategória bude aj pre Najlepší soundtrack z videohry a iného interaktívneho média.

videohry grammy
Zdroj: grammy.com

Excelentnosti herných soundtrackov sa dostáva uznania

Samozrejme, kandidátov by sa dalo nájsť hneď niekoľko a vieme o množstve skvelých atmosférických či epických podmazoch, ktoré by si to zaslúžili. Nevieme, či sa to bude týkať iba hier vydaných v poslednom roku, alebo bude možné udeliť cenu aj skorším (pozeráme sa na teba, Witcher 3).

Je jasné, že mali už svoje vlastné ceny, ale dostať uznanie aj na Grammy je obrovský krok. Ako uvádza portál Eurogamer, ide o to, že uznajú excelentnosť albumov s originálnym soundtrackom, ktoré boli špecificky vydané k hre. Avšak dopĺňajú, že nominované budú môcť byť aj také, ktoré neboli primárne pre hru, ale ju len sprevádzali.

videohry grammy
Zdroj: goldennews.com

Komentár aj od CEO Akadémie

Nové kategórie komentoval aj CEO akadémie Harvey Mason Jr. Za celú Recording Academy poslal odkaz:

„Sme tak nadšení, že si môžeme uctiť tieto rôznorodé komunity tvorcov hudby. S novými ustanovenými oceneniami a doplneniami vieme pestovať prostredie, ktoré dokáže inšpirovať zmenu, progres a spoluprácu. Najvyššou prioritou Akadémie je efektívne reprezentovať hudbu pre ľudí, ktorým slúžime. Každý rok tak počúvame aj nových členov, aby sme si boli istí, či naše pravidlá, podmienky a smernice vždy odrážajú aktuálne trendy nášho vždy sa rozvíjajúceho priemyslu.“

Kirby už Grammy má

Skutočne je to poznať, keď dostane veľké ocenenia aj toto médium. Avšak popravde, videohry si už odniesli tento rok Grammy. Avšak pravda, že nie úplne priamo, ale „miernou“ okľukou. Bolo to totiž v už teraz uznanej kategórií „Najlepšie inštrumentálne alebo A Capella aranžmá“. Charlie Rosen a Jake Silverman si na ňu vybrali ich verziu „Meta Knight’s Revenge“ z hry Kirby SuperstarTá je však prvou (a v podstate nie stopercentnou). A teraz ich budeme môcť mať o desiatky viac!

Čo hovoríte na správu, že na Grammy sa bude odovzdávať ocenenie aj za najlepší soundtrack z videohier? Ktorý by ste chceli vy, aby bol nominovaný, či dokonca vyhral? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, grammy.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -