Squid Game ako skutočná reality šou? Netflix zháňa súťažiacich pre najvyššiu peňažnú výhru v histórii

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Squid Game ako reality show

Netflix priniesol minulý rok na obrazovky dystopický juhokórejský seriál, ktorý sa stal obrovským hitom. S 1,56 miliardy nastreamovaných hodín sa stal najsledovanejším v histórii služby. A teraz zháňajú skutočne 456 súťažiach, ktorí zabojujú o najvyššiu peňažnú výhru, aká kedy v televíznej súťaži bola. Prichádza Squid Game ako reality show.

Pôvodný seriál hovoril o tajomnej organizácii, ktorá priniesla takýto počet súťažiacich. Každý z nich mal vo svojom živote finančné problémy a tak sa mohli zúčastniť hier, pri ktorých mohli vyhrať 4,56 miliardy wonov, teda zhruba 38,3 milióna dolárov. Show však túto sumu zamení kompletne za doláre a teda ide o najvyššiu výhru, aká bola kedy vyhlasovaná.

squid game poster list
Zdroj: paperwriter.ca

Krátko po nových info o druhej sérii

Avšak v seriáli sa súťažiaci zúčastňovali detských hier, v ktorých však prehrať znamenalo smrť. Komentáre na internete už hovoria žartovne o tom, že toto snáď nebude súčasť aj novej reality show. Malá zmena je aj v počte epizód, tento televízny projekt ich bude mať 10, čo je o jednu viac ako pôvodný seriál.

Informácia prichádza iba tesne za oficiálnymi správami o druhej sérii. Tie priniesol pôvodný režisér Hwang Dong-hyuk, keď na sociálnej sieti zverejnil nový plagát a adresoval list fanúšikom. Hovorí tam, aké postavy sa jednoznačne vrátia a niekoľko nových informácií pre správne navnadenie.

Vyjadril sa aj viceprezident obsahu pre Netflix

K novému televíznemu projektu sa zase vyjadril Brandon Riegg, ktorý je viceprezidentom Netflixu pre seriály, ktoré nevychádzajú zo scenára. Uviedol:

„Squid Game zobral svet útokom s pohlcujúcim príbehom a ikonickými scénami. Sme vďační za podporu režiséra, keď pretvárame tento fiktívny svet do reality v tejto masívnej súťaži, ktorá je aj sociálnym experimentom. Fanúšikovia dramatického seriálu budú mať možnosť zažiť fascinujúcu cestu bez scenára, keď sa 456 súťažiach z ozajstného sveta zúčastní najväčšej súťažnej série všetkých čias. Bude plná napätia a zvratov, s najväčšou peňažnou výhrou na svojom konci.

Squid Game: The Challenge zháňa súťažiacich

Do Squid Game ako reality show sa už teraz môžu prihlasovať fanúšikovia z celého sveta. Ak by ste náhodou chceli byť jedným z nich, viete to spraviť na stránke SquidGameCasting.com. Jedinou podmienkou je však ovládať plynule angličtinu, nakoľko úlohy pre súťažiacich budú zadávať všetkým rovnako cez reproduktor.

Celý názov programu je Squid Game: The Challengeako odhaľuje aj krátke video, ktoré k nej zverejnili. Nie je ešte známe, či si celú výhru odnesie jeden súťažiaci alebo sa bude rozdeľovať medzi viacero finalistov. Je otázne aj to, či ponechajú rovnaké hry a ako budú riešiť postupných „protagonistov“. Všetko sa však zrejme odhalí po vybraní súťažiacich.

Ako vnímate správu, že zo Squid Game spravia reality show? Chceli by ste sa jej prípadne zúčastniť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -