Ostrá kritika a verejný lynč. Remake kultového filmu to od divákov poriadne schytal

Nenechajte si ujsť

Vrana pod paľbou kritiky

Kultový gotický triler Vrana sa 20 rokov po premiére dočká nového spracovania. Hlavnú úlohu v ňom zastane Bill Skarsgard a prichádzajúca novinka sa minulý týždeň dočkala vôbec prvého traileru. Ten budil veľkú pozornosť aj pre fanúšikov originálu, ktorí však s remakom vôbec nie sú spokojní. Práve naopak. Snímku od zverejnenia prvého videa sprevádzajú mimoriadne kritické ohlasy.

Ako informuje ComicBookMovie, trailer novej verzie Vrany za prvých 24 hodín zaznamenal na oficiálnom YouTube kanáli Lionsgate až 53-tisíc negatívnych reakcií v podobe „Nepáči sa mi to“, pričom ich celkový počet už dnes presiahol 80-tisíc. Spokojnosť s trailerom, naopak, zatiaľ vyjadrilo iba približne 60-tisíc divákov, čo potvrdzuje veľkú kontroverziu okolo nového filmu.

Podľa niektorých divákov je nová Vrana zbytočným filmom, ktorý nemá s originálom nič spoločné. Trailer napríklad mnohí označujú iba ako generickú akciu bez ikonických gotických prvkov, ktorými sa prvý film preslávil. Kritizujú tiež výber skladby v upútavke či nesprávne zvolený tón filmu.

Nedá sa povedať, že by negatívne reakcie prichádzali ako prekvapenie. Remake Vrany čelí kritike prakticky od svojho predstavenia. Negatívne reakcie na sociálnych sieťach bolo cítiť už aj pri predstavení prvého plagátu.

Nechcel ho ani režisér

Nadšený z pokračovania nie je ani režisér pôvodnej snímky Alex Proyas. Ten zastáva názor, že bez Brandona Leeho, ktorý tragicky zomrel tesne pred koncom nakrúcania, nemá zmysel robiť akékoľvek pokračovanie či remake.

Ak by nebolo Brandona, nikdy by ste o tomto neznámom undergroundovom komikse ani len nepočuli. Zaslúžil sa o to iba Brandon. Som presvedčený, že v tomto prípade mal Hollywood nechať film a jeho odkaz o nezlomnej vôli i veľkej obeti na pokoji. Nebolo treba ho prerábať ani nijak dopĺňať. Viem, že sa k nemu spravili pokračovania aj seriály, ale myšlienka predstaviť príbeh tejto postavy, ktorej Brandon za privysokú cenu vdýchol život, je mi silne proti srsti.

Vrana to teda v kinách určite nebude mať jednoduché a bude zaujímavé sledovať, aké budú reakcie divákov po premiére filmu. Jeho štart v kinách je naplánovaný na 6. júna.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -