Film Fantastické zvery 3 započal svoju produkciu. Ako vníma netradičné nakrúcanie hlavný protagonista?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Fantastické zvery 3 sa začali natáčať

Knižná a neskôr aj filmová séria Harry Potter patrí k najobľúbenejším sériám ľudí každej vekovej kategórie po celom svete. Niet divu, že vznikla nová séria zasadená v tomto svete, avšak o niekoľko desiatok rokov skôr, než sa narodil Harry Potter. Prvé dva filmy série sú Fantastcké zvery a ich výskyt a Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny. Natáčať sa však už podľa slov hlavného predstaviteľa začali aj Fantastické zvery 3.

Táto séria filmov sa odohráva v prvej polovici minulého storočia a hlavnou postavou je magizoológ Newt Scamander. Ten chodí po svete a zachraňuje rôzne druhy magických tvorov. Vo svete však číha hrozba, temný čarodejník, ktorý chce čarodejníkov presadiť ako nadradenú rasu. Newt sa preto stane jedným z čarodejníkov, ktorých hlavná priorita bude zastavenie zlého Grindelwalda.

Zdroj: ew.com

Ak vníma natáčanie za sprísnených opatrení Eddie Redmayne?

V oboch filmoch hrá Newta herec Eddie Redmayne, vďaka ktorému aj vieme, že sa už začala nakrúcať tretia časť. Po jeho boku sa však objaví aj mnoho ďalších hercov, ktorých sme mohli vidieť aj v predošlých filmoch. Uvidíme Johnnyho Deppa (Grindelwald), Katherine Waterston (Tina Goldstein), Juda Lawa (Dumbledore) alebo aj Ezru Millera (Credence Barebone).

Podľa Redmayna sa natáčať začalo pred dvoma týždňami v Londýne. Pre koronavírus sa však celý produkčný štáb a celé herecké osadenstvo musia riadiť prísnymi pravidlami a dodržiavajú prísne bezpečnostné opatrenia. Eddie Redmayne sa opatrení obával, pretože nevedel, či bude schopný nakrúcať za takýchto podmienok. Po prvých dvoch týždňoch však prezradil toto:

„Je to úplne nový normál. Časté testovanie, masky. A vlastne som bol zvedavý, či masky nejakým spôsobom neovplyvnia tvorivosť. Možno to bolo trochu ignorantské, ale proste som si myslel, že my ako ľudia potrebujeme interakciu, aby sme jeden od druhého chytili iskru. Vážne upokojujúce je to, že je to iný proces, ale stále mám pocit, že to šumí a že všetci podávajú svoje vrcholné výkony.“

Fantastické zvery 3

Jediným pozastavením výroby filmu neboli len problémy s koronavírusom. Druhá časť tejto novej čarodejníckej série zožala totižto nesmiernu vlnu kritiky od divákov aj kritikov. Nepáčilo sa im, kam celý príbeh smeroval, a to sa odzrkadlilo aj na ziskoch a hodnoteniach filmu. Film preto pozastavil výrobu ďalšej časti a tvorivý tím sa rozhodol ešte raz zapracovať na smere príbehu.

Aj keď za výrobou filmov stojí režisér David Yates, scenáristom a celkovému smerovaniu príbehu dopomáhala aj tvorkyňa celého fiktívneho vesmíru, J.K. Rowling. Tá v posledných mesiacoch zožala niekoľkokrát po sebe kritiku za jej kontroverzné názory. Problémy mal aj jeden člen hereckého obsadenia, Johnny Depp, ktorý práve prechádza ťažkým rozvodom.

johnny depp a jk rowling
Zdroj: bbc.com

Napriek týmto všetkým problémom, ktoré tretí film zasiahli, treba dúfať, že sa nakoniec podarí a že bude pokračovať v úspechu prvého filmu. Začiatok natáčania je dobrá správa pre všetkých fanúšikov, ktorí sa už pokračovania nevedia dočkať. Ak film už nepostihnú ďalšie problémy, ktoré by ovplyvnili nakrúcanie, tak sa ho dočkáme 12. novembra 2021.

Tešíte sa na film Fantastické zvery 3? O čom by tento film mohol byť? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -