Nový seriál zo sveta Game of Thrones započal obsadzovanie hercov. Na aký príbeh sa môžeme tešiť?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Seriál Game of Thrones si za roky svojho vysielania dokázal vybudovať kultový štatút. Nepochybne ide o najväčšiu sériu televízie HBO a preto by bolo nelogické, keby len tak zahodili potenciál tejto dojnej kravy. Podstatné je, že fanúšikovia chcú aj po nie veľmi obľúbenom finále vidieť viac.

Projektov z Westerosu bolo na papieri hneď niekoľko, pričom sa do výroby dostal len jeden s najväčším potenciálom. Jeho názov mal znieť The Long Night alebo Bloodmoon, dokonca už bola natočená pilotná časť a hlavnú úlohu získala herečka Naomi Watts. V októbri sa však HBO rozhodlo z nevysvetlených dôvodov tento projekt zrušiť a nahradiť ho iným.

House of the Dragon
Zdroj: techradar.com

Nový seriál zo sveta Game of Thrones

Vtedy prišli správy o seriáli House of the Dragon, ktorý bude slúžiť ako spin-off a zároveň prequel originálnej série. Príbeh bude zasadený 300 rokov pred udalosťami seriálu Game of Thrones a zameria sa na rod Targaryenov, ktorý poznáme hlavne vďaka Daenerys. Príbeh seriálu bude opäť adaptovaný z knihy spisovateľa George R.R. Martina, novela sa nazýva Fire & Blood.

O výrobu niekoľkých epizód sa postará Miguel Sapochnik, ktorý režíroval napríklad ikonickú časť „The Battle of the Bastards„.  Presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no aktuálne by novinka mala premiérovať v roku 2022. Uvidíme, či aj tomuto projektu nezmarí plány stále pretrvávajúca pandémia nového koronavírusu.

house of the dragon
Zdroj: screenrant.com

Magazín Entertainment Weekly potvrdil, že sa vývoj House of the Dragon hýbe vpred. HBO totiž započalo kasting hereckého obsadenia. Žiadne presné mená zatiaľ nepoznáme, no počítame s tým, že sa v seriáli ukážu niektoré postavy z knihy Fire & Blood. Tá pokrýva 150 rokov vzostupov a pádov rôznych lídrov Westerosu.

Seriál by mal dokonca ukázať preslávenú udalosť Dance of Dragons, teda civilnú vojnu Targaryenov, ktorá bola okrajovo spomínaná aj v Game of Thrones. Bližšie informácie o seriáli sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva, no objednaných bolo zatiaľ 10 epizód. O ďalšom pokračovaní sa samozrejme rozhodne podľa úspechu a kvalít prvej série.

Tešíte sa na nový seriál z Game of Thrones sveta? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: ew.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -