Nový seriál zo sveta Game of Thrones započal obsadzovanie hercov. Na aký príbeh sa môžeme tešiť?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Seriál Game of Thrones si za roky svojho vysielania dokázal vybudovať kultový štatút. Nepochybne ide o najväčšiu sériu televízie HBO a preto by bolo nelogické, keby len tak zahodili potenciál tejto dojnej kravy. Podstatné je, že fanúšikovia chcú aj po nie veľmi obľúbenom finále vidieť viac.

Projektov z Westerosu bolo na papieri hneď niekoľko, pričom sa do výroby dostal len jeden s najväčším potenciálom. Jeho názov mal znieť The Long Night alebo Bloodmoon, dokonca už bola natočená pilotná časť a hlavnú úlohu získala herečka Naomi Watts. V októbri sa však HBO rozhodlo z nevysvetlených dôvodov tento projekt zrušiť a nahradiť ho iným.

House of the Dragon
Zdroj: techradar.com

Nový seriál zo sveta Game of Thrones

Vtedy prišli správy o seriáli House of the Dragon, ktorý bude slúžiť ako spin-off a zároveň prequel originálnej série. Príbeh bude zasadený 300 rokov pred udalosťami seriálu Game of Thrones a zameria sa na rod Targaryenov, ktorý poznáme hlavne vďaka Daenerys. Príbeh seriálu bude opäť adaptovaný z knihy spisovateľa George R.R. Martina, novela sa nazýva Fire & Blood.

O výrobu niekoľkých epizód sa postará Miguel Sapochnik, ktorý režíroval napríklad ikonickú časť “The Battle of the Bastards“.  Presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no aktuálne by novinka mala premiérovať v roku 2022. Uvidíme, či aj tomuto projektu nezmarí plány stále pretrvávajúca pandémia nového koronavírusu.

house of the dragon
Zdroj: screenrant.com

Magazín Entertainment Weekly potvrdil, že sa vývoj House of the Dragon hýbe vpred. HBO totiž započalo kasting hereckého obsadenia. Žiadne presné mená zatiaľ nepoznáme, no počítame s tým, že sa v seriáli ukážu niektoré postavy z knihy Fire & Blood. Tá pokrýva 150 rokov vzostupov a pádov rôznych lídrov Westerosu.

Seriál by mal dokonca ukázať preslávenú udalosť Dance of Dragons, teda civilnú vojnu Targaryenov, ktorá bola okrajovo spomínaná aj v Game of Thrones. Bližšie informácie o seriáli sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva, no objednaných bolo zatiaľ 10 epizód. O ďalšom pokračovaní sa samozrejme rozhodne podľa úspechu a kvalít prvej série.

Tešíte sa na nový seriál z Game of Thrones sveta? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: ew.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah