Poznáte dôvod poklesu kvality seriálu Game of Thrones? My vám ho prezradíme

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Zrejme sa tu nenájde žiaden filmový a seriálový nadšenec, ktorý by aspoň nepočul o tomto veľdiele. Seriál Game of Thrones sa nám predstavil v roku 2011 a v momente sme sa doň zamilovali. Príbeh, ktorý napísal svetoznámy spisovateľ George. R. R. Martin, sa nám ihneď dostal pod kožu a nedočkavo sme čakali na každú novú časť seriálu.

Seriál sa stal hitom dekády a to nie len kvôli pútavému príbehu. Autor R. R. Martin sa podieľal na produkcii seriálu a taktiež napísal niekoľko epizód. V momente sa to ale všetko zvrtlo a my sme značne pocítili pokles kvality seriálu. Prečo tomu tak bolo sa bližšie dočítate v našom článku.

Seriál Game of thrones ako najlepší projekt súčasnosti

Pieseň ľadu a ohňa je názov knihy, ktorá to celé odštartovala. Sled udalostí, ktoré prvá kniha spustila, stále čakajú na veľkolepé knižné finále. Seriál, ktorý bol inšpirovaný práve touto knižnou sériou, svoju púť už ukončil. Nie je ale žiadnym tajomstvom, že posledná séria stála za nič a niekoľkoročná púť, ktorú sme sledovali na televíznych obrazovkách, bola ukončená veľmi pochabo.

seriál Game of thrones
Zdroj: hbo.com

Pokiaľ ste pravým fanúšikom seriálu, tak ste zaznamenali, že seriál prestal byť natoľko zaujímavý počas piatej série. Dôvod je veľmi jednoduchý. George R. R. Martin, ktorý sa podieľal na produkcii seriálu a dohliadal naň, projekt opustil. Nedokázal sa totiž sústrediť na dva veľké projekty, nakoľko práve písal ďalšiu knihu.

Autor napísal scenáre ku štyrom častiam. The Pointy End (S01E08)Blackwater (S02E09)The Bear and the Maiden Fair (S03E07) a The Lion and the Rose (S04E02) sú naozaj veľkolepé časti, a to z dôvodu, že sa o ne postaral otec Westerosu. Bohužiaľ sa R. R. Martin tejto funkcie vzdal a po štvrtej sérii prestal mať kontrolu nad udalosťami v príbehu.

Veľa práce, málo času

Keďže sa seriál nemohol dopustiť žiadneho zdržania, tak autor by musel byť zameraný predovšetkým na seriál. Rozhodol sa však, že sa bude na sto percent venovať záverečnej knižke a nechá osud seriálového Westerosu v rukách HBO. O tom, či to bol dobrý nápad, sme sa mali možnosť presvedčiť sami.

seriál Game of thrones
Zdroj: rollingstone.com

Keďže sa na knihe stále len pracuje, tak nemáme najmenšiu predstavu o tom, aký koniec dostala knižná predloha. George R. R. Martin však prišiel s nápadom, že Bran by sa mohol stať kráľom v King’s Landing a tak sa sa tvorcovia rozhodli držať tejto predstavy. My si len budeme musieť počkať na to, ako sa Martin rozhodne ukončiť tento knižný skvost.

Ste spokojní s koncom seriálového spracovania? Tešíte sa na záver knižnej predlohy? Napíšte nám to do komentára!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -