TEÓRIA: Uvidíme X-Menov od štúdia Fox v marvelovskom multivesmíre?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nie je to tak dávno, čo štúdio Disney odkúpilo štúdio Fox. Vďaka tomu sa pod štúdio Disney nedostali len práva na rôzne filmy, ale aj na postavy. Konkrétne myslíme postavy X-Menov, ktorí mali vďaka Foxu vydaných viac ako 10 filmov. Nová teória prichádza s nápadom, že by X-Meni mohli byť v budúcnosti v MCU a podarilo by sa im tam dostať cez mysteriózny Marvel multivesmír.

Môžeme čakať prepojenie medzi X-Menmi a MCU?

Naskytá sa tu totiž teória, ktorá sa objavila s obsadením herca Evana Petersa do nového Marvel seriálu WandaVision. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby Evan Peters nehral vo filmoch X-Men: Budúca minulosťX-Men: Apokalypsa a X-Men: Dark Phoenix postavu Quicksilvera. Ten bol v komiksoch a aj v konkurenčnom Marvel filme Avengers: Vek Ultrona bratom Scarlet Witch, o ktorej spomínaný seriál bude.

Quicksilver však v MCU už zomrel, zatiaľ čo Quicksilver v X-Menoch žije. Veľa fanúšikov bolo sklamaných, keď Quicksilver v MCU zomrel a chceli jeho návrat, napríklad aj cez cestovanie v čase. Teraz to však vyzerá, že verzia Quicksilvera z X-Menov by mohla zastúpiť jeho miesto. Všetko je v teórii, ktorú vám teraz predstavíme.

quicksilver mcu x-men
Vľavo je Quicksilver z X-Menov, vpravo Quicksilver z MCU; Zdroj: screengeek.com

Scarlet Witch sa pohrá s alternatívnymi realitami

Alternatívne reality boli spomínané prvýkrát vo filme Avengers: Infinity War, kde sa Doctor Strange pozrel do budúcnosti, aby videl, v ktorej alternatívnej realite vyhrajú vojnu proti Thanosovi. Na alternatívne reality sa môžeme tešiť aj vo filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ako tomu napovedá už názov tohoto filmu.

Scarlet Witch by sa mala ukázať v tomto filme, avšak ešte predtým sa objaví v seriáli WandaVison. Trailer nám totižto ukázal prvý pohľad na WandaVision a seriál sa zrejme zameria na rôzne alternatívne reality, ktoré vyzerajú ako sitcomy z rôznych období. Scarlet Witch sa totižto bude asi podobne ako v komiksoch snažiť vytvoriť rôzne alternatívne verzie svojho života, alebo bude prechádzať rôznymi svetmi v multivesmíre.

seriál wandavision
Zdroj: twitter.com

Aká bude úloha Quicksilvera z X-Menov v novom seriáli?

Kevin Feige nám sľúbil, že Scarlet Witch sa bude v budúcnosti podobať viac svojej verzii z komiksov. Mohla by teda získať až také schopnosti, ktoré by jej pomohli pretvárať realitu. Tak by mohla priviesť k životu aj svojho brata – aj keď by to nemusel byť úplne brat z jej reality. Marvel by mohlo do príbehu vložiť Quicksilvera z X-Menov, ktorý bol vždy viac populárny, ako ten z MCU.

Ak by aj nevytvárala nové alternatívne verzie, stále by sa mohla napríklad vydať aj na cestovanie po multivesmíre cez rôzne svety a v jednom svete by mohla nájsť svojho brata – avšak nie vo verzii, ako ho poznala. Mal by taktiež úplne iný príbeh, ale stále by mal strieborné vlasy a superrýchlosť. Možno by šlo len o malé cameo, kde by sa tí dvaja aspoň videli. Informácie však vravia, že Evan Peters bude mať dôležitú úlohu, a teda bude v seriáli mať viac času.

seriál wandavision
Zdroj: reddit.com

Budúcnosť X-Menov v MCU

Ak bude Marvel multivesmír fungovať tak, ako si to predstavujeme, bol by to aj spôsob, ako priviesť X-Menov do hlavnej časovej línie MCU. Nič však nie je isté, X-Menov od Foxu sa možno dočkáme len vo veľmi malej miere, a možno ich neuvidíme vôbec. Marvel má už teraz všetky práva na postavy X-Menov, a teda sa nemusí spoliehať na štúdio Fox, ale môže si vytvoriť vlastné verzie hrdinov.

To, či uvidíme Quicksilvera z X-Menov, alebo vôbec nejakého Quicksilvera v budúcich Marvel filmoch, je otázne. Zatiaľ je všetko len fanúšikovská teória. Marvel však svojich fanúšikov často počúva a mohli by sa nimi inšpirovať. Seriál WandaVision so Scarlet Witch a Visionom (a možno aj Quicksilverom) si pozrieme snáď už tento rok v decembri.

Quicksilver, X-Meni, Marvel multivesmír, … Zaujala vás táto zvláštna teória? Čo na ňu vravíte? Svoj názor nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -