Najlepší akčný seriál súčasnosti má prvé reakcie. Zdieľajú jednoznačný verdikt

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé reakcie na 2. sériu Reacher

Dnes sa na Amazon Prime Video vracia Alan Ritchson ako bývalý elitný vojak a skvelý detektív. Kým my si môžeme od 15. decembra pozrieť iba prvé tri epizódy, kritici už mali možnosť vidieť celú 8-dielnu sériu. Spolu s premiérou tak prichádzajú prvé reakcie na 2. sériu seriálu Reacher, ktoré prinášajú jasný výsledok.

Tento raz prišla adaptácia 11. knihy zo série od Lee Childa s názvom Bad Luck and Trouble (v češtine vyšla pod názvom Volný pád). Jack Reacher tu opäť musí čeliť prípadu, ktorý je pre neho osobný. Zabijú jeho bývalého partnera z jednotky elitných armádnych vyšetrovateľov. Má pred sebou ešte väčší prípad plný tajomstiev a klamstiev, nezapája však len pátracie schopnosti, ale rozdáva aj väčšie rany.

trailer reacher 2. séria
Zdroj: Prime Video

Amazon sľuboval drsnejšiu a väčšiu akciu

Amazon nás vo svojich promo materiáloch lákal na viac výbušnej akcie a zdá sa, že nešlo o plané sľuby. Na portáli Rotten Tomatoes ho hodnotilo 15 kritikov a všetci sa zhodujú v jednom – akcia je absolútne vyhnaná na špičku a ústredný hrdina je výbušnejší, drsnejší a akčnejší. Zrejme preto na portáli svieti hodnotenie 100 %.

Hlbší pohľad poskytuje Metacritic, kde je zozbieraných 9 recenzií, ktoré spolu udávajú skóre 81. Najlepšie novú sériu hodnotil Warren Cantrella z webu The Playlist. Tvrdí, že toto je ten pravý (anti)hrdina 21. storočia, ktorý sa postará o to správne nakopávanie zadkov zloduchov. Vyzerá to, ako keby ste zmiešali bojovníka WWE zo Sherlockom Holmesom, čo sa jednoducho nedá nemilovať.

Crème de la crème televízie či projekt pre tatkov?

Nate Richard z portálu Collider hovorí, že toto je „crème de la crème dnešnej televíznej tvorby a druhá séria len jasne potvrdzuje tento status. Nie je to len bezduchá zábava, je to jednoducho dobrá tvorba s poriadnym protagonistom.

Viacerí sa zhodujú, že toto je správna zábava pre generáciu mužov, ktorí vyrastali na akčných trhákoch ako Komando. Zároveň však prinesie odviazanú zábavu aj pre mladých ľudí, ktorí môžu pri telke v piatkové večery do seba ládovať popcorn rovnako ako Jack láduje kopance do tvárí nepriateľov (IGN).

Detektívna dráma sa skvele spája so sarkastickým humorom

Viaceré reakcie na seriál Reacher hovoria aj o tom, že diváci sa nesmierne zabavia. Ritchson údajne dokáže v správny moment doručiť vtip a jeho sarkastický humor skvele zapadne. Takto by mal vyzerať žáner, kde jeden hrdina stojí proti viacerým, hovorí Nick Schager z The Daily Beast.

Recenzie sú jednoducho viac ako priaznivé a všetky hovoria o tom, že dostávame ešte väčšiu, odvážnejšiu a menej sa pri zemi držiaci sériu. Dokáže skvele balansovať medzi svojmi tónmi vážneho až tragického a akčného až humorného. Seriál údajne narába skvele aj s flashbackmi a hneď od začiatku dá jasne najavo, kde sú ozajstné stávky.

Amazon projektu očividne verí tiež

Kvality seriálu je si však dobre vedomá aj služba, ktorá na projekte pracuje. Vydali informáciu, že tretia séria už je potvrdená, zatiaľ nie je známe, ktorú knihu bude adaptovať.

Podnietili vás reakcie k seriálu Reacher, aby ste čo najskôr išli sledovať prvé tri epizódy? Prípadne ste ich už videli? Ak áno, súhlasíte zatiaľ s kritikmi a ich recenziami? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: rottentomatoes.com; metacritic.com; press.amazonstudios.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -