Kultová Arachnofóbia dostane remake. Stoja za ním Christopher Landon a James Wan

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Arachnofóbia dostáva remake

Monster hororové komédie ešte nevymreli. Alebo respektíve, dostávajú nové šance. To je aj prípad filmu Arachnofóbia, ktorý dostane remake. Film, ktorý dáva všetkým pavúkov sa bojacim ľuďom zimomriavky, si teraz zoberú na starosť novodobí majstri tohto žánru. Stoja za ním Christopher Landon a James Wan.

Wan, ktorý ako vieme, stojí za takými horormi ako je Saw: Hra o prežitie či série V zajatí démonov, chcel tento film priniesť ešte v roku 2018. Následne dal prednosť inému projektu a to pokračovaniu Aquamana. Predá síce režisérsku štafetu, ale na filme sa stále podieľa ako producent so svojou spoločnosťou Atomic Monsters.

Režisér James Wan (vľavo) a herec Cary Elwes (na pravo) na pľace filmu Saw
Režisér James Wan (vľavo) a herec Cary Elwes (vpravo) na pľace filmu Saw, Zdroj: articles.latimes.com

Od novodobých majstrov hororu

Výkonnými producentami tiež budú Michael Clear a Frank Marshall. Tí sa práve na rovnakej pozícii venujú ságe Jurský svet, ktorej tretia časť už budúci týždeň príde do kín. No a na režisérsku stoličku sa usadil Landon. Jeho môžeme poznať ako tvorcu dvojice filmov Všetko najhoršie či tiež hororovej komédie Slečna beštia.

Pôvodný film z roku 1990 začal pohľadom na doktora z malého mesta, ktorého si zahral Jeff Daniels. Ľudí varoval pred tým, že ľudia okolo neho sú vraždení osemnohými príšerami, kvôli jeho strachu z nich ho však nikto nebral vážne. Až keď začali telá pribúdať, tak sa začína situácia riešiť a priostrovať…

christopher landon arachnofóbia
Zdroj: news.postuszero.com

Mimoriadne obľúbený kinohit

Na scénu tak vstupuje Julian Sands ako expert na pavúky či John Goodman, ktorý je až príliš motivovaným lokálnym deratizérom. Ide o neskutočnú zábavu a film je doteraz obľúbeným u fanúšikom. Dôkazom je, že vo svojom roku vydania bol tretí najzárobkovejší (a to bolo pred ním len Duch a Smrtonosná pasca 2). Na Rotten Tomatoes má hodnotenie 93 % a ide podľa popisov o skvelú poctu klasickým hollywoodskym filmom s veľkými príšerami.

Samotný režisér tento film obdivuje a hovorí, že sa teší, ako mu vie dať nový život so súčasnými technológiami. Nakoľko boli ale praktické efekty skvelé, nechce, aby sa ich Arachnofóbia remake úplne vzdal v prospech CGI.

john goodman arachnofóbia
Zdroj: joblo.com

Nápad je šialený, sme zvedaví na obsadenie

Už sa však nevie dočkať, ako prinesie tento bizarný nápad opäť na plátna. Obrovský pavúk príde terorizovať malé americké mestečko, pričom pri krížení s inými druhmi vytvorí zástupy smrtiacich arachnidov. Skutočne šialené a to stačí na našu pozornosť! Už len dúfať, že by sa mohol vrátiť niekto z pôvodného obsadenia, aspoň na malé cameo

Poznáte film Arachnofóbia? Ide podľa vás o zábavný hororový projekt? Čo hovoríte na správu o chystanej prerábke, ktorú majú v rukách práve títo tvorcovia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -