Disney prepúšťa šéfa Marvel spoločnosti! Aká bude budúcnosť MCU?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dôležitá osobnosť Marvel spoločnosti prepustená

Spoločnosť Disney už posledných pár týždňov avizuje, že sa u nich budú škrtať náklady. To sa začalo pred pár dňami realizovať, keď potvrdili, že seriál Willow nebol kvôli svojmu vlažnému prijatiu obnovený pre druhú sériu. Zdá sa však, že ušetrený nebude ani tak rozbehnutý (aj keď v poslednom čase škrípajúci) vlak, akým je MCU. Bolo oznámené, že je prepustená dôležitá osobnosť Marvel spoločnosti.

Správu prinieslo ako prvé médium The New York Times. Touto osobou je Isaac „Ike“ Perlmutter, ktorý tu pôsobil viac ako 30 rokov. Bol predsedom divízie Marvel Entertainment, ktorá sa stará o spotrebný tovar a zberateľské predmety. Funguje teda oddelene od Marvel Studios.

marvel ike perlmutter
Zdroj: deadline.com

Zachránil Marvel pred bankrotom, ale…

Perlmutter bol známy svojím nekompromisným prístupom k biznisu. Práve to však spoločnosť zachránilo od jej bankrotu v roku 1997 (a vďaka čomu mohli vznikať filmy). Práve on tiež zohral veľkú rolu v tom, aby Disney odkúpilo komiksové štúdio. Dá sa mu teda pripísať záchrana Marvelu pred niekoľkými dekádami, odvtedy má na svojom konte nemálo kontroverzií.

Netají sa totiž svojimi sexistickými, homofóbnymi a rasitickými postojmi. Má na svedomí to, že filmy Black Panther, Black Widow či Captain Marvel prišli neskôr ako bolo plánované a aj ich produkcia vďaka tomu bola sťažená. Dokonca sa od roku 2015 pokúšal opakovane o to, aby bol Kevin Feige prepustený (sám chce totiž viesť aj filmovú sekciu).

ike perlmutter marvel
Zdroj: esquireme.com

Nie je to jediný odchod za posledný čas

Oficiálne vyjadrenie zástupcov Disney tak znie, že ide o škrtanie nákladov, zároveň sa tak uchránili od toho, aby prichádzalo k ďalším rozporom s 80-ročným predsedom. Zdá sa, že tým bude Marvel Entertaiment už ukončené úplne.

Nie je to jediný odchod za posledný čas. Pred pár týždňami odišla od Marvel Studios výkonná producentka Victoria Alonso. Tá bola na palube už od roku 2008 od prvého Iron Mana. Jej odchod bol vynútený kvôli porušeniu zmluvy, ona však tieto tvrdenia odmieta a jej zástupcovia poskytli vyjadrenie, že ju vyhodili kvôli tomu, že krizitovala Disney.

marvel victoria alonso
Zdroj: joblo.com

Disney bude škrtať projekty

Pravdu sa zrejme dozvieme až časom (ak vôbec), faktom zostáva, že aj táto osobnosť opustila Marvel. Tým to ani zďaleka nekončí, pretože veľký myšiak deklaruje, že chce, aby sa na rozpočtoch ušetrilo okolo 5,5 miliardy dolárov. Takto závratné číslo by mohlo znamenať, že by svoje pozície stratilo až 7 000 ľudí.

Druhou cestou je ale zameranie sa na najväčšie značky a škrtanie tých ostatných (podobne ako to spravili Warner Bros. Discovery). Momentálne sa napríklad vďaka Mandaloriánovi darí Star Wars a tak by mohli tlačiť na ešte viac seriálov (dokonca aj namiesto sľubovanej série z udalostí okolo Indiana Jonesa).

Disney náklady
Zdroj: deadline.com

Je MCU v ohrození?

Otázkou samozrejme zostáva, ako na tom bude MCU. Vo februári bola v kinách tretia časť Ant-Mana, ktorá neprinesla ani minimálnu hranicu očakávaných zárobkov. Tu sa ukazuje, že fanúšikovia prestávajú po snímke Avengers: Endgame značke veriť, prípadne v ňu strácajú záujem. Viacero seriálov tak bolo posunutých a tie najviac lákavé ako Secret Invasion odhalili svoje dátumy premiéry. Medzitým sa má údajne uvažovať nad stratégiou, ako budovať tento svet po budúce roky.

Ako vnímate to, že bola vyhodená táto osobnosť z Marvel štúdia? Myslíte si, že bol odchod výkonnej producentky realizovaný, ako to popisuje? Bude podľa vás MCU do budúcna zásadne zmenené? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. koho naozaj zaujima, preco bola vyhodena „latino lesba“ Alonso, nech si pozrie par videi od Mediaholic (velmi velmi triezvo zmyslajuca americanka), Ryana Kinela alebo hocikoho, je ich na ytb milion.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -