Legendárny herec sa kvôli filmu zadĺžil. Epický western prichádza ako jedna z najväčších udalostí roka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Veľkolepý 2-dielny westernový film

Kevin Costner, dvojnásobný víťaz Oscara, sa ukáže už čoskoro vo svojom životnom diele. Nebude totiž len hercom, ale taktiež režisérom, spolu-scenáristom a jedným z producentov. Film Horizon: An American Saga bude veľkolepým westernom, pozostávajúcim z dvoch častí, ktorý je Costnerovým snom. Pre internetový magazín Deadline totiž prezradil, že vývoju tohto diela sa venuje od roku 1988.

Costner nás vo filme vezme na americké prérie starého divokého západu. Cez krv, pot a slzy mnohých uvidíme najkrvavejší konflikt v Amerike – Občiansku vojnu, ktorá trvala v odbobí od roku 1861 do roku 1865. Herec a režisér vezme divákov na cestu plnú emócií naprieč krajinou najmä vo vojne so sebou samým. To budeme môcť vidieť cez oči jeho rodiny, priateľov a nepriateľov, ktorí sa snažia zistiť, čo to vlastne znamená byť Spojenými štátmi americkými.

Prvá časť filmu vyjde v lete budúceho roka, druhá na seba ale nenechá dlho čakať

Aj napriek tomu, že pôjde o jeden veľkofilm, do kín príde po častiach. Konkrétne ich bude mať dve. Kapitola 1 vyjde 28. júna 2024, zatiaľ čo Kapitola 2 iba o necelé dva mesiace neskôr – 16. augusta 2024. Costnera film okrem dlhého času tvorby stál aj veľa peňazí. Podľa súdnych podaní, odhalených počas jeho nedávneho rozvodového konania, dal herec do rozpočtu filmu zhruba 20 miliónov dolárov.

Pre Deadline prezradil, že kvôli financovaniu riskuje 4 hektáre pozemku v Santa Barbare. Pôvodne sa tam chystal postaviť svoj posledný dom, avšak rozhodol sa pozemok založiť a peniaze dať do svojho vysnívaného projektu. Verí totiž v jeho myšlienku a príbeh. Projekt bude prvým zo štyroch filmov, zameraných na Občiansku vojnu a osídľovanie Ameriky.

<yoastmark class=

Horizon: An American Saga sa však teší aj silnému obsadeniu. Okrem Costnera v hlavnej úlohe uvidíme hercov a herečky ako Sienna Miller (Americký Sniper), Sam Worthington (Avatar: Cesta vody), Jamie Campbell Bower (Stranger Things), Giovanni Ribisi (Sneaky Pete), Michael Rooker (Strážcovia Galaxie), Luke Wilson (Pravá blondýnka) a mnoho ďalších.

Bude podľa vás Costnerov vysnívaný dvojdielny projekt, do ktorého vložil nemálo času a peňazí, úspešný?

Zdroj: deadline.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -