Na Netflix práve dorazil jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Kúpil ho od konkurencie, dokonca v lepšej kvalite

Nenechajte si ujsť

Na Netflix dorazil obrovský seriálový hit konkurencie

Do ponuky Netflixu dnes pribudol aj veľký seriálový hit Yellowstone. O príchode novinky v hlavnej úlohe s Kevinom Costnerom sme informovali pred pár dňami, nebolo však jasné, v akej podobe seriál na Netflix dorazí. Nakoniec služba predplatiteľom ponúka prvé dve série novinky, obe sú dostupné v originálnom znení s českými titulkami.

Yellowstone diváci nájdu aj v ponuke SkyShowtime, od ktorej Netflix získal vysielacie práva. Predplatitelia SkyShowtime nájdu prvé dve série aj s českým dabingom, zvyšok je dostupný v originálnom znení s titulkami. Netflix, naopak, seriál ponúka v lepšej audiovizuálnej kvalite.

Yellowstone nie je prvým titulom, ktorý Netflix získal od svojho konkurenta. Na začiatku mesiaca služba do ponuky zaradila aj novinky Ambulancia a Top Gun: Maverick, ktoré dokonca z knižnice SkyShowtime celkom zmizli.

Predplatitelia SkyShowtime však nemusia zúfať, keďže oba tituly si časom nájdu cestu späť do knižnice služby. Netflix práva na vysielanie titulov od konkurencie získava len na obmedzený čas, spravidla na obdobie niekoľkých mesiacov.

Pôvodný článok:

Éra združovania združovania obsahu len v rámci jedinej streamovacej služby sa definitívne skončila. Už počas minulého roka Netflix začal vo veľkom ponúkať filmy a seriály od svojich konkurentov v podobe HBO Max či Disney+, ku ktorým začali pribúdať aj novinky od SkyShowtime. Len na začiatku januára Netflix od SkyShowtime získal akčné veľkofilmy Top Gun: Maverick či Sanitka, ktoré už Slováci v ponuke služby nájdu.

Teraz Netflix predplatiteľov na Slovensku poteší aj ďalším skvelým úlovkom – pridaním jedného z najúspešnejších seriálov súčasnosti v podobe Yellowstone. Seriál do ponuky Netflixu pribudne už 15. januára a to dokonca v lepšej kvalite, než v akej ho ponúka súčasná platforma SkyShowtime. Yellowstone bude na Netflixe dostupný v 4K s podporou priestorového zvuku, na dabing však musia predplatitelia služby zabudnúť.

Yellowstone
Skyshowtime

Netflix licencovaný obsah, ktorý získava na čas od tretích strán, s dabingom neponúka, keďže práva naň si nechávajú pôvodní vlastníci. Dôkazom je napríklad Top Gun: Maverick, ktorý bol na SkyShowtime k dispozícii s dabingom, no na Netflixe ho používatelia nájdu len s českými titulkami.

Zatiaľ nie je jasné, či sa na Netflix dostane všetkých 5 doposiaľ vydaných sérií Yellowstone. Nepoznáme ani detaily, či seriál naďalej zostane dostupný v rámci SkyShowtime. Všetko bude jasné 15. januára, kedy Yellowstone na Netflixe štartuje.

Bezprecedentný úspech

Pre Netflix v tomto prípade ide o mimoriadne veľký úlovok. Yellowstone je totiž jednou z hlavných vlajkových lodí služby SkyShowtime a doposiaľ platilo, že takto veľké tituly si streamovacie platformy naďalej nechávajú pod vlastnou strechou. Spoločnosť Paramount, ktorá za seriálom stojí, sa však finančne trápi a zisky z jej streamovacej divízie zaostávajú za očakávaniami.

Aj preto sa pravdepodobne Paramount rozhodol ponúknuť takto veľký titul svojmu veľkému konkurentovi. Okolo Paramount bude tento rok pravdepodobne horúco, objavuje sa čoraz viac indícií, že filmový gigant je na predaj a začínajú sa okolo neho točiť veľkí investori. Naposledy medzi nich patrila spoločnosť Warner Bros. Discovery, pod ktorú patrí aj streamovacia služba HBO Max.

Neo-westernová dráma Yellowstone sleduje príbeh dysfunkčnej rodiny Duttonovcov pri snahe zachrániť svoj ranč a rozsiahle pozemky. Seriál na čele s Kevinom Costnerom sa stal v zámorí obrovskou senzáciou a v sledovanosti už od predstavenia v roku 2018 porážal aj veľké seriálové hit. V roku 2021 napríklad Yellowstone porazil aj Rod draka od HBO a stal sa najsledovanejším seriálom roka. Titul si vďaka svojim kvalitám a službe SkyShowtime cestu našiel aj medzi slovenských divákov, po novom ho už bude ponúkať aj Netflix.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -