Prichádza jedna z najväčších filmových udalostí roka. Sledujte trailer na epický western so známym hercom

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dorazil trailer na epický western s Kevinom Costnerom

Film Horizon: An American Saga bude veľkolepým westernom, pozostávajúcim z dvoch častí. Dvojica filmov je dlhoročným snom legendárneho herca Kevina Costnera. Pre internetový magazín Deadline totiž prezradil, že vývoju tohto diela sa venuje od roku 1988. Dvojnásobný víťaz Oscara teraz predstavuje trailer na svoje životné dielo. Nebude v ňom totiž len hercom, ale taktiež režisérom, spolu-scenáristom a jedným z producentov. (Trailer nájdete nižšie v článku.)

Costner nás vo filme zavedie na americké prérie starého divokého západu. Cez krv, pot a slzy mnohých uvidíme najkrvavejší konflikt v Amerike – Občiansku vojnu, ktorá trvala v období od roku 1861 do roku 1865.

Životné dielo

Herec a režisér vezme divákov na cestu plnú emócií naprieč krajinou najmä vo vojne so sebou samým. To budeme môcť vidieť cez oči jeho rodiny, priateľov a nepriateľov, ktorí sa snažia zistiť, čo to vlastne znamená byť Spojenými štátmi americkými.

Tento film bude nielen veľkolepým vojnovým westernom, ale aj osobným dielom. To dokazuje aj fakt, že Costner kvôli nemu riskuje svoj vlastný majetok. Pre Deadline prezradil, že kvôli financovaniu svojho vysnívaného projektu riskuje 4 hektáre pozemku v Santa Barbare, ktoré založil. Verí totiž v jeho myšlienku a príbeh.

To, či sa mu táto investícia oplatí, uvidíme na filmových plátnach už 28. júna 2024, respektíve o necelé dva mesiace neskôr – 16. augusta 2024. Film Horizon: An American Saga bude totiž rozdelený na dve veľkolepé časti za 20 miliónov dolárov. V jedno leto si tak budeme môcť vychutnať až dva westernové eposy, aj preto sa na plagáte píše, že ide o „dvoj-dielnu teatrálnu udalosť“. Ak sa tento rok všetko podarí, uvidíme od Costnera aj ďalšie projekty zamerané na Občiansku vojnu a osídľovanie Ameriky.

Herec (a filmár) podľa informácií Variety už pracuje na 3. kapitole príbehu Horizon. Celý epos by mal pozostávať celkovo zo 4 častí. Prvé dve uvidíme toto leto.

Ukážka vyzerá sľubne

Neostáva nič iné len držať palce, aby sa životné dielo milovanej hviezdy vydarilo. Osobne by som sa však neobával neúspechu. Podľa prvého traileru nás čaká skutočne veľkolepá jazda, plná nádhernej kinematografie, prekypujúca emocionálnymi momentmi, búrlivou akciou a silnými hereckými výkonmi. Presvedčte sa o tom sami:

Okrem Costnera v hlavnej úlohe uvidíme vo filme Horizon: An American Saga hercov a herečky ako Sienna Miller (Americký Sniper), Sam Worthington (Avatar: Cesta vody), Jamie Campbell Bower (Stranger Things), Giovanni Ribisi (Sneaky Pete), Michael Rooker (Strážcovia Galaxie), Luke Wilson (Pravá blondýnka) a mnoho ďalších.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -