Temná strana Priateľov. Tieto fakty o legendárnom seriáli ste určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Tieto fakty ste o seriáli Priatelia určite nevedeli

Dodnes ich zbožňujeme ako takmer všetci na tomto svete. Seriál Priatelia (1994 až 2004) je nielen kultový, ale dal by sa nazvať aj legendárnym. Je to v podstate najslávnejší sitkom všetkých čias. Hlavní predstavitelia postáv, ako sú Chandler, Joey a ostatní sa prakticky hneď po prvých odvysielaných epizódach stali hviezdami. Vďaka tomuto seriálu sa z nich stali milionári a navždy sa vďaka jednému sitkomu zapísali do dejín kinematografie.

Pravdou však je, že toto sú informácie, ktoré o legendárnych Priateľoch viete. My vám však v tomto článku prezradíme to, čo o nich neviete alebo skôr to, čo by ste o nich vedieť možno ani nechceli. Toto sú fakty zo zákulisia seriálu Priatelia, ktoré ste určite nevedeli.

8. Marta Kauffman sa za seriál Priatelia hanbí

Marta Kauffman je spoluautorka seriálu Priatelia. Vytvorila ho spolu s Davidom Craneom a nie je to tak, že by sa skutočne hanbila za celý seriál. Skôr sa hanbí za to, že každá ústredná postava seriálu je bielej pleti. A je to skutočne zarážajúce, pretože ak by boli Priatelia slovenský sitkom, asi by to bolo v poriadku. Lenže USA a hlavne New York je multikultúrne mesto. A dokonca aj vedľajšie postavy, s ktorými tie ústredne chodili alebo sa nejak dostali s nimi do styku boli vo väčšine prípadov bielej pleti.

Slávna autorka sa priznala, že táto myšlienka jej napadla pri spomienke na zosnulého Georgea Floyda, ktorý zomrel pod kolenom policajta, ktorý ho tak udusil. Bol to obrovský škandál, ktorý umocnil hnutie „Black Lives Matter“.

Po tom, čo sa stalo Gergeovi Floydovi som si uvedomila, že svojím spôsobom som takisto súčasťou rasistickej propagandy,“ povedala Marta Kauffman. Tá chcela aspoň trochu uľaviť svojmu pocitu viny, a tak darovala 4 milióny dolárov na výskum afrických národov a ich kultúry.

7. Herci sú vraj aj skutoční priatelia, no od finálovej epizódy spolu netrávia čas

Chémia medzi hercami – to je to, čím je seriál Priatelia tak výnimočný. A je naozaj pravdou to, že si počas nakrúcania slávna šestica rozumela perfektne. Dokonca viackrát všetci ťahali Matthewa Perryho zo závislosti od drog. Každopádne tiež je pravdou to, že všetci šiesti sa v jednej miestnosti nestretli od finálovej epizódy z roku 2004 (až do Friends: Reunion Special). Ak vy považujete svojho kolegu za jedného zo svojich najbližších ľudí, tak sa s ním už nestretnete, ak spolu nebudete robiť?

Môžeme ale potvrdiť, že ženské obsadenie, teda Jennifer Aniston, Courteney Cox a Lisa Kudrow si zostali blízke. Jennifer je dokonca krstnou mamou Lisinho dieťaťa. Lenže zbytok obsadenia to povestné priateľstvo veľmi nerieši. Jennifer Aniston dokonca ani nepozvala Joeyho, Rossa či Chandlera na svoju svadbu, pričom nebohý Matthew Perry sa priznal, že ho to prekvapilo. Zrejme čakal, že buď Aniston pozve celú šesticu alebo nikoho z nich.

6. Friends: Reunion Special (2021) nebola len milá stretávka

Po takmer dvoch dekádach od finále šou sa fanúšikom splnilo ich tajné prianie a opäť tak videli svojich obľúbených hercov na pľaci. Každopádne nie v takej podobe, v akej by chceli. Nešlo totiž o žiadne priame pokračovanie, ale skôr o dokument zo zákulisia, ktorým si skalní fanúšikovia Priateľov zaspomínali na všetko to dobré a zábavné, čo im seriál ponúkol. Každopádne to vyzeralo ako veľmi milá stretávka celej šestice, ale verte nám, že nešlo len o toto.

Zrejme nikto z hercov by sa tomuto projektu neupísal zadarmo, pričom každý z nich má na konte desiatky miliónov dolárov. A treba podotknúť, že je to hlavne vďaka seriálu Priatelia. Každý z hercov totiž dostal za tento špeciál minimálne 2,5 milióna dolárov. Nijak v tomto ohľade hercov nesúdime, samozrejme v ich situácii by sme asi taktiež tie peniaze brali. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -