Prirovnávajú ho ku Game of Thrones. Streamovacia služba možno predstavila najlepší seriál roka

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Prišiel nástupca Hry o tróny?

Fanúšikovia kvalitnej televíznej zábavy by mali zbystriť pozornosť. Dnes na Disney+ úvodnou dvojicou epizód odštartoval historický seriál Šógun, ktorý je zasadený do zlatej éry samurajov a feudálneho Japonska. Nový seriál vychádza zo známej knižnej predlohy a podľa prvých reakcií sa oplatí mať ho na radare. Novinka v zahraničných recenziách zbiera fantastické ohlasy a hovorí sa o nej ako o plnohodnotnom nástupcovi Hry o tróny.

Šógun je adaptáciou rovnomenného románu Jamesa Clavella z roku 1975, ktorý je považovaný za knižnú klasiku a velebený za autentický náhľad do japonskej histórie, kultúry a politiky v ranom období Tokugawy okolo roku 1600. Príbeh sleduje anglického námorníka Johna Blackthorna, ktorý po stroskotaní svojej lode na japonskom pobreží vstúpi do služieb mocného feudálneho lorda Toranaga.

Samotný lord Toranaga však zvádza svoj vlastný politický boj. Krajina je totiž bez vládcu a spojila sa proti nemu štvorica mocných regentov, proti ktorým teraz Toranaga čelí v menšine. Prešibaný lord, ktorý je oproti protivníkom vždy krok napred, začne využívať stroskotaného námorníka na vlastný politický boj.

Fantastické ohlasy

Zahraniční recenzenti už mali príležitosť vidieť historickú minisériu a sú z nej nadšení. Novinka sa vďaka častým dejovým zvratom i politickému súboju o moc v krajine v nejednom prípade prirovnáva ku Hre o tróny. Vo viacerých ohlasoch recenzenti o Šógunovi hovoria ako o japonskej verzii Game of Thrones, ktorá vyniká po viacerých stránkach. Predstavuje pútavý príbeh stojaci na kontraste medzi západnou a východnou kultúrou, zaujímavé postavy i historicky presný náhľad do feudálneho Japonska.

seriál šógun
Zdroj: FX Networks

Novinka má na jednej strane ohromiť svojou vizuálnou krásou, na druhej strane šokovať krutosťou japonských zvykov a všadeprítomnou hrozbou smrti. Dôkazom nadšených ohlasov je aj hodnotenie na Rotten Tomatoes, kde má Šógun 100 % hodnotenie. Znamená to, že každý, kto seriál videl, ho divákom odporúča. Viacerí recenzenti tiež v súvislosti s novinkou hovoria ako o horúcom kandidátovi na najlepší seriál roka.

Šógun dnes dorazil na streamovaciu službu Disney+, kde sú dostupné prvé dve epizódy. Seriál je tu predplatiteľom k dispozícii s titulkami, ďalšie časti budú vychádzať každý týždeň v utorok. Seriál je od začiatku zamýšľaný ako miniséria, premiéra poslednej desiatej epizódy na Disney+ pristane 23. apríla.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -